آمریکا و قطر درباره تحولات غزه بیانیه مشترک دادند

کدخبر: ۶۳۲۶۸۷
اقتصادنیوز: وزیران خارجه آمریکا و قطر درباره تحولات غزه و دریای سرخ بیانیه مشترک منتشر کردند.
 آمریکا و قطر درباره تحولات غزه بیانیه مشترک دادند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری وی در این بیانیه اعلام کردند موضوعات مهم از جمله غزه، افغانستان، یمن و اوکراین را بررسی کردند.

براساس این بیانیه، بلینکن از نقش منطقه‌ای قطر به ویژه در مذاکرات برای برقراری آتش‌بس انسانی در غزه و تسهیل در انتقال کمک‌های انسانی به این منطقه قدردانی کرد.

ایالات متحده آمریکا و قطر در این بیانیه بر تعهد خود برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای درگیری در یمن تاکید و حملات ارتش یمن در دریای سرخ را محکوم کردند.

وزیران خارجه آمریکا و قطر پیش از صدور این بیانیه مشترک، طی دیداری دوجانبه در واشنگتن درباره برخی مسائل مهم به ویژه جنگ غزه بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار با اشاره به لزوم افزایش کمک‌ها به غزه، گفت فرصتی برای رسیدن به توافق آتش‌بس در غزه وجود دارد.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان: امید بستن به آمریکا برای ممانعت از نسل‌کشی در غزه، توهم و شوخی دیپلماتیک است

اقتصادنیوز: وزیر خارجه کشورمان در دومین نشست اضطراری وزیران امور خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: اخراج رژیم صهیونیستی از مجمع عمومی سازمان ملل متحد یک ضرورت است.

از سوی دیگر وزیر خارجه قطر گفت: «وضعیت کنونی بی‌سابقه است و هرج و مرج تمام نقاط در غزه، دریای سرخ و سوریه را فرا گرفته است. ما خواهان این هستیم که تمام اسرا در غزه آزاد شوند و کمک‌ها به غیرنظامیان برسد».

خبر مرتبط
درخواست مهم دبیر کل سازمان همکاری اسلامی درباره جنگ غزه

اقتصادنیوز: دبیر کل سازمان همکاری اسلامی خواستار فشار همه کشورها به اشغالگران برای پایبندی کامل به توصیه‌های دادگاه لاهه شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید