حماس: آنچه دشمن نتوانست در جنگ به دست بیاورد، در مذاکرات نیز به دست نخواهد آورد

کدخبر: ۶۳۲۶۹۹
اقتصادنیوز: اسامه حمدان گفت: حماس به دنبال آتش بس است ولی اسرائیل کارشکنی می کند.
حماس: آنچه دشمن نتوانست در جنگ به دست بیاورد، در مذاکرات نیز به دست نخواهد آورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس امروز (سه شنبه) در این باره اظهار داشت: دشمن نتوانست اراده مردم ما را بشکند و به هیچ یک از اهداف خود نرسید. ارتش اسرائیل تروریست و قاتل زنان و کودکان است و فقط در انجام این کار خوب عمل می‌کند.

حمدان افزود: حماس با جدیت و عزم تمام به دنبال دستیابی به توافقی است که تجاوز را متوقف و به ورود کمک‌ها و بازگشت مردم ما به خانه‌هایشان کمک کند. به همین منظور طی ۲ روز گذشته، ما پیشنهادهای خود را ارایه کردیم و با پیشنهادات برادران خود در مصر و قطر برخورد مثبت داشتیم.

وی ادامه داد: دشمن طبق معمول تعلل می‌کند و ما بار دیگر تکرار می‌کنیم که آنچه دشمن نتوانست در جنگ به دست بیاورد، در مذاکرات نیز به دست نخواهد آورد. امنیت مردم ما تنها با توقف تجاوز، آتش‌بس و خروج اشغالگران از غزه حاصل می‌شود.

حمدان تصریح کرد: با ادامه جنگ قحطی و نسل‌کشی علیه ملت ما، اجازه نخواهیم داد که مسیر مذاکرات بدون افق باز بماند. انعطاف ما در مذاکره به خاطر مردممان است و ما کاملاً آماده دفاع از آنها و اماکن مقدس فلسطین هستیم.

خبر مرتبط
سوت پایان مذاکرات بی‌نتیجه قاهره زده شد/خبر مهم حماس به رویترز

اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد حماس در گفت‌وگو با رویترز از توقف مذاکرات آتش‌بس بین حماس و میانجی‌ها در قاهره بدون هیچ پیشرفتی خبر داد.

وی ادامه داد: نمی‌توان راه حلی را پذیرفت که تجاوز را متوقف نکند و به رفع محاصره منجر نشود. شعارهای انسانیت، آزادی و عدالت که توسط دولت‌های متوالی آمریکا، شریک اشغالگر در تجاوز، سر داده می‌شود، در حال سقوط است؛ مواضع ضعیفی که هیچ کاری برای کاهش رنج و جلوگیری از نسل کشی در غزه انجام ندادند، هر روز آشکارتر می‌شوند.

این مقام حماس همچنین تاکید کرد: جنگ نسل‌کشی و سیاست گرسنگی دادن اسرائیل علیه مردم ما در مقابل دیدگان جهان و علی‌رغم تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری، همچنان ادامه دارد.

خبر مرتبط
پیشنهاد مهم میانجی‌ها به حماس

اقتصادنیوز : تلویزیون اسرائیل خبر داد میانجی‌ها به جنبش حماس پیشنهاد دادند تعداد اندکی از اسرای اسرائیل بازداشت شده توسط گروه‌های مقاومت در نوار غزه را در مقابل آتش‌بسی چند روزه آزاد کند.

حمدان با اشاره به جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها با هدف قرار دادن فلسطینی‌های منتظر دریافت آرد در میدان النابلسی در شهر غزه نیز تاکید کرد: ۸۰۰ زخمی در قتل عام النابلسی ثبت شد که اکثر آنها از ناحیه بالاتنه زخمی شده‌اند. بیانیه شورای امنیت درباره قتل عام میدان النابلسی در سطح این جنایت نبود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره عملیات‌های هلی‌برن برای کمک رسانی به اهالی غزه توسط برخی کشورها از جمله مصر و اردن نیز گفت: برخی از کمک‌هایی که از هوا پرتاب شده است قابل قدردانی و ستودن است اما این کمک‌ها تنها بخش کوچکی از نیازها را برطرف می‌کند. ما خواستار ورود کمک‌ها از طریق گذرگاه‌های زمینی هستیم و کمک‌های هوایی آمریکا چهره خونین واشنگتن را زیبا نمی‌کند.

اسامه حمدان در پایان خاطرنشان کرد: ثبات و امنیت منطقه تنها با پایان دادن به اشغالگری و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس حاصل خواهد شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای جبران شکست اطلاعاتی-نظامی خود در عملیات طوفان الاقصی و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید