ناریشکین:

مرگ ناوالنی یک اتفاق طبیعی بود/ اظهارات ماکرون درباره اوکراین خطرناک است

کدخبر: ۶۳۲۷۹۶
اقتصادنیوز : سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت که الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه به مرگ طبیعی در زندان درگذشت. او همچنین صحبت‌های ماکرون درباره حضور سربازان ناتو در اوکراین را خطرناک توصیف کرد.
مرگ ناوالنی یک اتفاق طبیعی بود/ اظهارات ماکرون درباره اوکراین خطرناک است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایسنا، ناریشکین در مصاحبه‌ای تلویزیونی با اشاره به مرگ منتقد کرملین گفت: «فکر نمی‌کنم این یک نوع برنامه خاص بوده باشد، اما متاسفانه مردم یک ویژگی دارند؛ اینکه دیر یا زود زندگی به پایان می‌رسد و آنها می‌میرند. ناوالنی هم به مرگ طبیعی مرد.»

ناریشکین این صحبت‌ها را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نیروهایی در غرب در کشته شدن ناوالنی دست داشته‌اند یا خیر، بیان کرد. ناریشکین گفت او واکنش‌های پر سر و صدای غرب به مرگ ناوالنی را «شورش» می‌داند.

خبر مرتبط
رویارویی نظامی روسیه و ناتو در شمال اروپا قوت گرفت/سفیر روسیه در واشنگتن هشدارداد

اقتصادنیوز : سفیر روسیه در آمریکا نسبت به افزایش احتمال رویارویی مسکو و ناتو در اروپا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت: «البته وقتی رقص‌های شیطانی در غرب اطراف تابوت ناوالنی اجرا می‌شود، کاملا طغیان‌کننده است. این غیراخلاقی، پست و غیراخلاقی است. دیگر چه می‌توان گفت؟ کاملا قابل پیش‌بینی بود.»

ناوالنی، برجسته‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ماه گذشته در سن ۴۷ سالگی در زندان دورافتاده‌ای واقع در روسیه درگذشت. طرفداران او مدعی شدن که او به قتل رسیده است. کرملین اما هرگونه دخالت عوامل دولتی در مرگ او را رد کرده است.

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه همچنین اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در مورد اعزام احتمالی سربازان ناتو به اوکراین را به باد انتقاد گرفت و گفت این صحبت‌ها جهان را به آستانه جنگ هسته‌ای سوق می‌دهد.

به تازگی ماکرون صحبت‌هایی از همفکری کشورهای اروپایی برای اعزام نیرو به اوکراین مطرح کرد و گفت فعلا اتفاق‌نظری حاصل نشده اما در کل، چنین چیزی را بعید ندانست. ایالات متحده و متحدان کلیدی اروپایی متعاقبا گفتند هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیروی زمینی به اوکراین ندارند.

سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه با تلویزیون روسیه گفت: «این نشان‌دهنده درجه بالای بی‌مسئولیتی رهبران امروز اروپا و در این مورد خاص، رئیس‌جمهور فرانسه است. البته دیدن، مشاهده و درک اینکه توانایی خواص سیاسی فعلی در اروپا و اقیانوس اطلس شمالی برای مذاکره در سطح بسیار پایینی است، غم‌انگیز است. به ندرت پیش می‌آید که آنها عقل سلیم نشان دهند، اما این اظهارات بسیار خطرناک هستند و ما را به آستانه جنگ هسته‌ای می‌کشانند.»

پس از میزبانی کنفرانس حدود ۲۰ کشور اروپایی در هفته گذشته، ماکرون اذعان کرد که هیچ اتفاق نظری در مورد اعزام نیرو از کشورهای غربی به اوکراین وجود ندارد، اما گفت که این موضوع را نمی‌توان رد کرد تا اطمینان حاصل شود که «روسیه پیروز نمی‌شود.»

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید