استقبال ترامپ از جنگ اسرائیل علیه غزه

کدخبر: ۶۳۲۸۰۶
اقتصادنیوز : دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای به شکلی صریح اعلام کرد از جنگ جنایتکارانه اسرائیل در نوار غزه حمایت می‌کند.
استقبال ترامپ از جنگ اسرائیل علیه غزه

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری پیشتاز کنونی در حزب جمهوریخواه همچنان که فشارهای بین‌المللی بر آمریکا برای مهار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه افزایش می‌یابد از جنگ این رژیم در نوار غزه حمایت کرد.

ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حامی اسرائیل است پاسخ مثبت داد. مصاحبه‌کننده در ادامه از این رئیس جمهور سابق آمریکا پرسید آیا موافق نحوه اجرای حملات رژیم صهیونیستی در نوار غزه است؟ ترامپ به این سوال این طور پاسخ داد: «شما باید به مشکل پایان دهید.»

خبر مرتبط
ترامپ ، نیکی هیلی را شکست داد

اقتصادنیوز :دونالد ترامپ در گردهمایی درون حزبی ایالت داکوتای شمالی توانست رقیب خود «نیکی هیلی» را که به تازگی برای اولین بار در واشنگتن دی‌سی پیروز شده بود، شکست دهد.

این حمایت صریح ترامپ از رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شده که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که احتمالا بار دیگر در انتخابات ۲۰۲۴ با ترامپ رقابت خواهد کرد هم در سطح بین‌المللی و هم در بین پایگاه حامیان دموکرات خود به خاطر حمایت‌هایش از «اسرائیل» همچنان که آمار شهدا در نوار غزه در حال افزایش است و سایه قحطی بر این باریکه سایه افکنده، هدف فشار و انتقادات فزاینده قرار گرفته است.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» جنبش‌های اعتراضی ضدصهیونیستی متعدد در آمریکا از رای‌دهندگان خواسته‌اند با رای ندادن به بایدن در انتخابات به خاطر حمایت‌های او از رژیم صهیونیستی، او را مجازات کنند.  چند روز پیش در جریان رقابت درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت میشیگان بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر به جای رای دادن به بایدن، رای «غیرمتعهد» دادند.

با وخیم‌تر شدن شرایط در نوار غزه فشارها از سمت واشنگتن بر رژیم صهیونیستی نیز هر چه بیشتر افزایش می‌یابند.

«کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا در مذاکراتش در روز دوشنبه با «بنی گانتس»، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در واشنگتن به ابراز «نگرانی عمیق درباره شرایط انسانی در غزه» پرداخت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی