اخبار رسیده نشان می‌دهد

خودروی موسو 2023 در راه بازار/ سانگ یانگ به ایران برگشت

کدخبر: ۶۳۲۹۸۵
اقتصادنیوز : یک خودروساز خصوصی برنامه ریزی برای واردات محصول برند کره ای سانگ یانگ را در دستور کار دارد.
خودروی موسو 2023 در راه بازار/ سانگ یانگ به ایران برگشت

به گزارش اقتصادنیوز، موسو 2023 محصول سانگ یانگ بار دیگر خود را آماده می کند تا وارد بازار خودروی کشور شود.

موسو در سال های پیش یک خودروی شاسی بلند (SUV)  بود که در بازار خودروی کشور طرفداران خاص خود را داشت. اما حالا برند کره ای سانگ یانگ که بعد از تغییر مالکیت با نام KG Mobility یا به صورت اختصاری  KGM در بازار بین المللی حاضر است نام موسو را روی یک خودروی پیکاپ گذاشته و شرکت  خودروسازی ایلیا نیز قصد دارد تا این محصول پیکاپ KG Mobility وارد بازار خودروی کشور کند.

پیش تر خودروهای شاسی بلند این برند کره ای مانند اکتیون، کوراندو و کراس اوور تیولی که همچنان محصولات دست دومشان در بازار خودرو داد و ستد می شود در دسترس متقاضیان قرار داشته و طرفداران خود را  دارد. 

البته سانگ یانگ موسو با نام دیگری نیز در بازار شناخته می شود. سانگ یانگ خان نام دیگر این خودروی پیکاپ است.

این خودروساز خصوصی که قصد واردات موسو سانگ یانگ یا پیکاپ خان را به بازار ایران را دارد در نمایشگاه مشهد 1402 از اولین محصولذ وارداتی خود برای بازار ایران رونمایی کردند.

پیکاپ خان با دو پیشرانه در بازار های بین المللی حاضر است. اما بعید است این خودرو با پیشرانه دیزلی در بازار خودروی کشور حاضر شود و این خودرو با پیشرانه بنزینی در دسترس متقاضیان ایرانی قرار خواهد گرفت.

پیش بینی می شود این محصول سومین خودروساز کره جنوبی از یک موتور 2 لیتری توربوشارژ بهره بگیرد. این پیشرانه توانایی تولید 225 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور را دارد. گیربکس به کار گرفته در این خودروی پیکاپ از یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک استفاده می کند که قدرت موتور را به هر چهار چرخ می رساند. پیکاپ خان دارای شاسی مستقل و دو دیفرانسیل است، امکان تنظیم حالت‌های انتقال نیرو (دنده سبک و سنگین) در این خودرو فراهم می‌باشد.

با توجه به اجبار برای رعایت کردن استانداردهای 85 گانه در خودروهای حاضر در بازار ایران پیش بینی می شود در نسخه وارداتی این پیکاپ، امکاناتی نظیر سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم کمکی ترمز، ایربگ‌های سرنشینان جلو، جانبی و پرده‌ای، کلاستر دیجیتال، نمایشگر مالتی‌مدیا، دریچه تهویه ردیف عقب، سنسور نور، سنسور باران، کروز کنترل، سنسور پارک عقب، گرمکن و سرد کن صندلی‌های جلو، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل حرکت در سرازیری و غیره در دسترس رانندگان قرار گیرد.

این خودرو تا اینجای کار اولین خودروی پیکاپی خواهد بود که در دور جدید واردات خودرو به کشور روانه بازار خودروهای وارداتی می شود. 

پیکاپ خان چنانچه در بازار خودروی کشور حاضر شود با خیل محصولات پیکاپ مونتاژی باید دست و پنجه نرم کند. پیکاپ T8 و پیکاپ T9 (که به زودی عرضه می شود) محصول کرمان موتور، پیکاپ G9 (که به زودی عرضه می شود) محصول بهمن موتور، پیکاپ فوتون محصول ایران خودرو و پیکاپ کلوت محصول مکث موتور جدی ترین رقبای خان محسوب می شوند.

برآورد می شود سال آینده شاهد عرضه پیکاپ موسو پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی باشیم.

باید منتظر ماند و دید این خودرو با چه قیمتی عرضه می شود و متقاضیان چه استقبالی از این خودرو می کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید