درخواست جدید ضداسراییلی آفریقای جنوبی از دیوان بین‌المللی دادگستری

کدخبر: ۶۳۲۹۸۷
اقتصادنیوز: آفریقای جنوبی از دادگاه لاهه درخواست کرد تا اقدامات اضطراری بیشتری علیه رژیم صهیونیستی در پی تحمیل «گرسنگی» علیه ساکنان غزه اتخاذ کند.
درخواست جدید ضداسراییلی آفریقای جنوبی از دیوان بین‌المللی دادگستری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دولت آفریقایی جنوبی روز چهارشنبه از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست کرد که اقدامات اضطراری بیشتری علیه رژیم صهیونیستی در پی وقوع «قحطی گسترده» ناشی از تجاوز این رژیم به نوار غزه اتخاذ کند.

شبکه خبری الجزیره چهارشنبه شب گزارش داد که آفریقای جنوبی از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست کرد تا اقدامات اضطراری بیشتری علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ کند.

آفریقای جنوبی همچنین خواستار تحرک فوری دادگاه لاهه برای جلوگیری از قحطی در نوار غزه شد.

خبر مرتبط
عملیات جدید مقاومت اسلامی عراق علیه اسرائیل/ فرودگاه کریات شمونا موشک باران شد

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد: فرودگاه کریات شمونا هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

نماینده این کشور در دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد که نیاز به اقدامات بیشتری برای تضمین امنیت و سلامت ۲ میلیون و سیصد هزار فلسطینی در غزه وجود دارد.

پیش تر «وینسینت ماگوینیا»، سخنگوی رسمی رئیس جمهور آفریقای جنوبی خواستار اتخاذ فعالیت‌های فوری برای اطمینان از جلوگیری از وقوع نسل کشی بیشتر در نوار غزه تاکید کرده بود.

این اظهارات پس از آن انجام شد که دولت آفریقای جنوبی به دیوان بین المللی دادگستری درخواست فوری ارائه کرد تا تصمیم اسرائیل برای گسترش عملیات نظامی ارتش این رژیم اشغالگر در رفح را بررسی کند و از اجرای این تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی جلوگیری کند.

پیش تر آفریقای جنوبی شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی به دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید