دست بایدن درباره اسرائیل رو شد

کدخبر: ۶۳۳۱۴۳
اقتصادنیوز: سایت عبری زبان واللا گزارش داد که واشنگتن قصد اعمال تحریم کمک‌های نظامی به رژیم صهیونیستی را ندارد.
دست بایدن درباره اسرائیل رو شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این مسئولان آمریکایی اظهار کردند کاخ سفید اخیرا از وزارت خارجه و دفاع خواست فهرستی را به آن ارائه دهند که شامل اطلاعاتی از تمامی سلاح‌هایی است که برای انتقال آن به رژیم صهیونیستی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی می‌شود که ارسال آنها طی هفته‌های آتی تصویب شود.

براساس گزارش روسیا الیوم، این مسئولان تصریح کردند این درخواست کاخ سفید در پی فشارهای روزافزون بر دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از سوی اعضای دموکرات در کنگره و نیز از سوی افکار عمومی درخصوص سلاح‌های آمریکایی ارائه شده به تل آویو برای استفاده از آن در جنگ علیه غزه مطرح شده است. 

آنها اما گفتند درخواست کاخ سفید بیانگر این نیست که دولت بایدن انتقال سلاح به رژیم صهیونیستی را در آینده نزدیک به تاخیر می‌اندازد یا آن را تعلیق می‌کند. 

خبر مرتبط
فرار رو به جلوی آمریکا و اسرائیل در جنگ غزه/هشدار انصارالله یمن به تل‌آویو

اقتصادنیوز: رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد آمریکا در جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه نقشی کلیدی داشته است.

یکی از مسئولان آمریکایی اظهار کرد: علت دیگر طرح این درخواست کاخ سفید در خصوص فهرستی که تل آویو به دولت آمریکا ارائه داده، این است که دولت آمریکا می‌خواهد تفاوت‌ها میان فهرست کنونی با فهرست قبلی از سلاح‌هایی را که اسرائیل می‌خواهد، بررسی کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی