برنامه 10 ساله نتانیاهو در غزه لو رفت

کدخبر: ۶۳۳۱۹۱
اقتصادنیوز : یک روزنامه اسرائیلی برنامه ۱۰ ساله اسراییل را برای ماندن در غزه افشا کرد.
برنامه 10 ساله نتانیاهو در غزه لو رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایرنا، روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی در گزارشی، برنامه ۱۰ ساله «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم برای ماندن در غزه را افشا کرد.

این روزنامه به نقل از برخی مسئولان در تل‌آویو گزارش داد، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در مرحله اول جنگ، به دنبال از بین بردن جنبش حماس است که یک الی دو سال به طول می‌انجامد.

خبر مرتبط
پیش بینی جهاد اسلامی از مذاکرات واقعی مقاومت فلسطین با اسرائیل

اقتصادنیوز : جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که حتی اگر معامله تبادل اسرا و آتش‌بس محقق شود، اسرائیل جنگ علیه غزه به ویژه علیه شهر رفح را متوقف نخواهد کرد.

در این گزارش آمده است که رژیم اشغالگر قصد دارد بعد از آن به مدت ۸ سال در غزه بماند تا یک دولت جایگزین به جای جنبش حماس در این منطقه مستقر شود.

رژیم صهیونیستی می‌خواهد در این مدت به طور مداوم در نوار غزه حضور داشته باشد.

در بخشی از این گزارش آمده است که نوار غزه بعد از ۵ الی۱۰ سال دقیقا همانند وضعیت کنونی کرانه‌باختری را خواهد داشت.

رژیم صهیونیستی قصد دارد که عملیات نامحدودی علیه پایگاه‌های مقاومت در عمق نوار غزه در این مدت انجام دهد و این منطقه را از سلاح سنگین خلع کند و بخشی از آن را تحت کنترل گروه فلسطینی مانند تشکیلات خودگردان قرار دهد.

بر اساس این گزارش، نوار غزه در این مرحله شاهد یورش‌هایی خواهد بود که ارتش رژیم صهیونیستی اکنون در کرانه‌باختری انجام می‌دهد و بازداشت‌های شبانه به‌طور مداوم در خان‌یونس و الشجاعیه انجام خواهد شد.

نتانیاهو و افراد نزدیک به او توقع ندارند که حکومت نظامی صهیونیستی در نوار غزه ایجاد شود و شهرک‌سازی نیز در این باریکه انجام نخواهد شد اما تل آویو از دور، غزه را کنترل خواهد کرد.

نتانیاهو پیش از این چندین بار اعلام کرده بود که هدف از جنگ علیه غزه، از بین بردن حماس و آزادی اسرای صهیونیست در غزه است، اما تاکنون موفق نشد که اهداف اعلام شده خود را محقق کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید