حماس نتانیاهو را تهدید کرد/ تعلل در توقف جنگ بازی با جان اسرای اسرائیلی است

کدخبر: ۶۳۳۲۷۶
اقتصادنیوز: سخنگوی گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس جمعه شب گفت که کابینه نخست وزیر اسرائیل بدنبال بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه در تابوت است.
حماس نتانیاهو را تهدید کرد/ تعلل در توقف جنگ بازی با جان اسرای اسرائیلی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ابوعبیده سخنگوی گردان های عزالدین القسام در پیام ویدئویی خود با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، خواهان بسیج و حضور گسترده ملت فلسطین در مسجد الاقصی در شهر اشغالی قدس شد.

ابوعبیده افزود: بالاترین اولویت ما برای انجام تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی، تعهد کامل به توقف تجاوزگری نظامی علیه نوار غزه و عقب نشینی دشمن از آن و امداد رسانی به مردم فلسطین و بازگشت آوارگان و بازسازی نوار غزه است و از این خواسته ها کوتاه نمی آییم.

خبر مرتبط
اعتراض به سیاست تل‌آویو درباره اسرای اسرائیلی/ خانواده اسرا خود را در قفس حبس کردند+ فیلم

اقتصادنیوز: خانواده‌های اسرای اسرائیلی امروز جمعه در اعتراض به بسته نشدن قرارداد تبادل اسرا با مقاومت فلسطین خود را در قفس قرار داده و جاده تل آویو به شهر اشغالی قدس را بستند.

وی گفت: معلوم شد که دولت دشمن در مذاکرات از اهرم فریبکاری و طفره رفتن استفاده می کند و دچار سردرگمی است.

ابوعبیده تصریح کرد: خانواده های اسیران صهیونیست باید بدانند که کابینه رژیم اسرائیل فرزندان آنها را بازیچه قرار داده و بر بازگرداندن آنها در تابوت اصرار می ورزد.

سخنگوی گردان‌های القسام گفت: دشمن جنایتکار همچنان هولوکاستی وحشیانه علیه ملت ما مرتکب می‌شود و قوانین جهان را نادیده می‌گیرد.

خبر مرتبط
سرنوشت اسرای اسرائیل در هاله ابهام

اقتصادنیوز : یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) گفت که حماس نمی‌داند که اسرای اسرائیل در نوار غزه زنده هستند یا مرده‌اند.

وی گفت: این نبرد مرحله جدیدی نه تنها در سطح غزه و فلسطین بلکه در سطح دنیا به وجود آورده است. ملت ما در مقابل یک تجاوز صهیونیستی-آمریکایی بی‌سابقه در طول تاریخ ایستاده است. شاخصه این مرحله این است که حق تنها با زور و سلاح گرفته می‌شود. ما جان بر کف آمدیم و به این نتیجه رسیدیم که دشمن تنها زبان زور را می‌فهمد و خسارت‌های سنگینی به آن وارد کردیم.

ابوعبیده افزود: دشمن در خاک ما خرسند نخواهد شد و نخواهد توانست که برای خود امنیت ایجاد کند. قوانین جامعه بین‌المللی در راستای حمایت از ظلم و جور وتجاوز است.

سخنگوی القسام خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها اهمیتی به مسجد الاقصی نمی‌دهند و تلاش می‌کنند که برای ورود به آن محدودیت ایجاد کنند.اگر در جهان عدالت و حق بود، رهبران صهیونیست به جرم ارتکاب هولوکاست محکوم می‌شدند.از مردم قدس و داخل سرزمین‌های اشغالی دعوت می‌کنیم که به حمایت از مسجدالاقصی برخیزند و به رژیم اشغالگر اجازه ندهند که کاری از پیش ببرد.

وی در بخش دیگری گفت: مجاهدان ما طی سه هفته اخیر توانستند عملیات زیادی انجام دهند، ما خسارت‌های زیادی به دشمن و ارتش آن وارد کردیم و تا زمانی که تجاوزها تداوم یابد، اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد. دشمن تا زمانی که حقوق ملت ما را ندهد و به اشغالگری خاک و مقدسات ما پایان دهد نمی‌تواند برای خود امنیت ایجاد کند.

ابوعبیده تاکید کرد: گریه دولت آمریکا برای تعداد محدود اسرای صهیونیست نشان‌دهنده دوگانگی معیارهای این دولت و بی توجهی به حقوق بشر است. تاکید می‌کنیم که اسرای موجود در نزد ما نیز از گرسنگی رنج می‌برند و برخی به دلیل نبود غذا ودارو بیمار شدند.

وی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها در مقابل امت دو میلیاردی ایستاده و به خون افراد بی‌گناه احترام نمی‌گذارند.مسجدالاقصی بخشی از عقیده ما است و مردم فلسطین هرچه که دارند را در راه آن نثار کرده اند.حماسه هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) در پاسخ به تجاوزهای مداوم صهیونیستها در طول چند دهه و اوج گیری آن برای یهودی سازی و نابودی مسجدالاقصی انجام شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید