شمارش معکوس برای آغاز طوفان رمضان در کرانه باختری/ مقاومت فلسطین هشدار داد

کدخبر: ۶۳۳۴۲۶
اقتصادنیوز: یک کارشناس امور مقاومت فلسطین گفت: کرانه باختری روز به روز برای آغاز طوفان رمضان آماده‌تر می‌شود. هیچ کسی نمی‌تواند این طوفان را متوقف کند.
شمارش معکوس برای آغاز طوفان رمضان در کرانه باختری/ مقاومت فلسطین هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان فرماندهی مقاومت فلسطین درخواست‌های خود را برای تشدید طوفان الاقصی در تمام محورها برای دفاع از مسجدالاقصی در برابر طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی آن افزایش داده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین از فلسطینی‌ها در کرانه باختری و قدس درخواست کرده‌اند که به دفاع از غزه بپیوندند؛ گروه‌هایی که همچنان بیش از پنج ماه است با تجاوز رژیم صهیونیستی در غزه مقابله می‌کنند و عملیات‌های خود را علیه رژیم صهیونیستی افزایش داده‌اند که منجر به افزایش حجم تلفات در میان نیروهای رژیم صهیونیستی شده است.

هانی الدالی، کارشناس امور مقاومت فلسطین در مصاحبه با المیادین درباره پیام‌های عملیات مقاومت فلسطین در غزه و عملیات روز جمعه در کرانه باختری از جمله عملیات «حومش» که منجر به زخمی شدن هفت تن از سربازان رژیم صهیونیستی شد، گفت: مقاومت فلسطین منتظر نفوذ بیشتر نیروهای اشغالگر در محورها نیست بلکه این نیروها را در خارج از دیوارهای دفاعی نوار غزه تعقیب می‌کند. عملیات اخیر مقاومت فلسطین نشان دهنده این مسئله بود. مقاومت فلسطین می‌خواهد این پیام را به مقامات رژیم اشغالگر برساند که عواقب ابقای نیروهای صهیونیست در غزه یک جنگ فرسایشی خواهد بود و رژیم اشغالگر نمی‌تواند هزینه این جنگ را بپردازد و تلفات مادی و انسانی سنگینی را متحمل خواهد شد.

خبر مرتبط
عملیات سنگین مقاومت فلسطین علیه نظامیان اسرائیل در کرانه باختری/ درگیری شدید شد

اقتصادنیوز: نیروهای مقاومت فلسطین مستقر در کرانه باختری در برابر حمله نظامیان صهیونیست به شهرهای این منطقه منفعل نبوده و علیه آن‌ها عملیات انجام دادند.

این کارشناس گفت: همچنین باید به اهمیت سلاح خمپاره که ابزار اصلی برای قتل سربازان اسرائیلی در سال ۲۰۱۴ بود و رژیم اشغالگر را مجبور به توقف تجاوز خود در آن زمان کرد، توجه داشته باشیم.

الدالی تأکید کرد در سایه ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، گروه‌های فلسطینی مشارکت خود را در طوفان الاقصی افزایش داده و عملیات‌هایشان را تکرار می‌کنند. تمام مردم چه از طریق مقاومت و چه از طریق پایداری و ناکام گذاشتن طرح‌های اشغالگران وارد این نبرد شده‌اند.

خبر مرتبط
چراغ قرمز اتحادیه اروپا به شهرک‌سازی در کرانه باختری/از مواضع‌مان کوتاه نمی‌آییم

اقتصادنیوز: اتحادیه اروپا، طرح تل‌آویو را برای ساخت سه هزار و 500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری محکوم کرد.

کرانه باختری برای طوفان رمضان آماده می‌شود

الدالی درباره پیام‌های مقاومت درخصوص عملیات‌هایش در کرانه باختری به ویژه با توجه به عملیات‌های روز جمعه گفت: کرانه باختری روز به روز برای آغاز طوفان رمضان آماده‌تر می‌شود. هیچ کسی نمی‌تواند این طوفان را متوقف کند.

وی به نقل از منابعی در مقاومت فلسطین تأکید کرد تعداد زیادی عملیات‌ در کرانه باختری اجرا شده است که برخی از آنها هماهنگ شده بود.

الدالی گفت: تمام ملت فلسطین در طوفان رمضان شرکت خواهند کرد و کرانه باختری شاهد تحرکات مردمی خواهد بود. برخی از اعضای دستگاه‌های امنیتی نیز در این عملیات شرکت می‌کنند. مهم‌ترین مسئله این است که آتشی که رژیم اشغالگر در غزه روشن کرده تمام میدان‌ها در کرانه باختری، قدس و خارج از فلسطین را شعله ور خواهد کرد. تحرکات در تمام میدان‌ها نتیجه اقدامات اشغالگران است.

رزمندگان مقاومت فلسطین جمعه ظرف ۲ ساعت ۱۰ عملیات علیه ایست‌های بازرسی رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری انجام دادند.

مقاومت فلسطین جمعه با تیراندازی و انفجار یک بمب دستی در ایست بازرسی نظامی در نزدیکی شهرک «حومش» واقع در شمال کرانه باختری، دست به عملیات دوگانه زد که بر اثر آن هفت نظامی صهیونیست زخمی شدند.

گردان جنین وابسته به گردان‌های قدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی، مسئولیت عملیات دوگانه در اطراف شهرک صهیونیست‌‎نشین حومش در شمال کرانه باختری را به عهده گرفت.

رزمندگان مقاومت فلسطین همچنین در این مدت زمان، ایست بازرسی «البیرین» رژیم صهیونیستی در جنوب قلقیلیه در کرانه باختری، ایست بازرسی «سالم» در غرب شهر جنین، ایست بازرسی «صره» در جنوب غرب، ایست بازرسی «حواره» در جنوب نابلس و برخی دیگر از ایست‌های وابسته به این رژیم در کرانه باختری را هدف قرار دادند.

نیروهای مقاومت یک خیابان در شهرک صهیونیستی در شمال غربی نابلس را هدف گرفتند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید