بایدن جنجال به پا کرد/ من را به کنگره بفرستید!

کدخبر: ۶۳۳۶۶۸
اقتصادنیوز: سخنرانی انتخاباتی‌ بایدن در پنسیلوانیا بار دیگر توانایی ذهنی او را پیش از انتخابات پنجم نوامبر زیر سوال برد.
بایدن جنجال به پا کرد/ من را به کنگره بفرستید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور ۸۱ ساله دموکرات آمریکا و یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، در جریان سفر به ایالت پنسیلوانیا در یک سخنرانی از مردم خواست تا به او برای ورود به کنگره رای بدهند!

بایدن همچنین در جریان این سخنرانی، مرتکب یک سری خطا شد که سوژه طنز برای جمهوری‌خواهان آمریکایی فراهم کرد.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن در بخشی از سخنرانی خود فریاد زد: پنسیلوانیا، پیامی برای شما دارم؛‌ مرا به کنگره بفرستید!

بایدن به مدت شش دوره سناتور آمریکا از ایالت دلاور در کنگره بود، پیش از آنکه در سال ۲۰۰۸ معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده شود.

خبر مرتبط
ترامپ باز هم به بایدن تاخت

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ گفت: رئیس‌جمهور فعلی آمریکا «افسانه‌ای» درباره اقتصاد این کشور تعریف کرد.

این رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود برای مردم پنسیلوانیا گفت: ما کسری بودجه را کاهش دادیم و بیش از هر رئیس‌جمهور در دوره ریاست‌جمهوری‌اش در تمام تاریخ، نسبت به دوران دونالد ترامپ، به بدهی ملی اضافه کردیم!

خبر مرتبط
پشت پرده اهداف بایدن از راهکار ساخت بندر برای کمک به مردم غزه

اقتصادنیوز: کارشناس مسائل آمریکا گفت: اگر آمریکایی‌ها همین لحظه ارسال سلاح را متوقف کنند، جنگ متوقف می‌شود. آن‌ها شکست اسرائیل را شکست خود می‌دانند؛ آمریکایی‌ها تمام قد از اسرائیل حمایت کرده‌اند.

بایدن در قسمت دیگر از سخنرانی پرخطای خود، تلاش داشت به شورش کنگره از سوی حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا اشاره کند که به اشتباه به جای شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ گفت شورش ششم ژوئیه! البته او اندکی بعد حرفش را اصلاح کرد.

این گاف‌ها و سخنرانی‌های جنجالی بایدن نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور ۸۱ ساله آمریکا باید به مبارزه با گمانه‌زنی‌های جمهوری‌خواهان مربوط به سن و سالش و آمادگی ذهنی خود بپردازد.

با این حال، دونالد ترامپ ۷۷ ساله هم که اکنون به گزینه بالقوه جمهوری‌خواهان برای انتخابات نوامبر تبدیل شده، از گاف و خطا مصون نیست و بارها شخصیت‌های سیاسی را با یکدیگر اشتباه گرفته و آمار و ارقام اشتباه به زبان آورده است. این گاف‌ها و لغزش‌های زبانی، سوژه‌های انتخاباتی می‌شوند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید