وعده‌های مهم رئیسی به مددجویان کمیته‌ امداد

کدخبر: ۶۳۳۶۸۲
اقتصادنیوز: رییس جمهور با بیان اینکه امروز شاهد ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن هستیم، بیان کرد: در مسئله زمین و مسکن که از مسایل مهم و دغدغه‌های خانواده‌هاست، اعلام‌کردیم که نیاز کشور بیش از آن چیزی است که تاکنون کار شده و باید سالی یک میلیون مسکن ساخته شود.
وعده‌های مهم رئیسی به مددجویان کمیته‌ امداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جشن ملی توانمند سازی ۱۰۰ هزار مدد جوی کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در سال ۵۷ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد جز اولین نهادهایی بود ک به فرمان امام تشکیل شد. کمیته امداد برکات زیادی در توجه به محرومان و نیازمندان و مددجویان داشته است. بزرگانی در این مجموعه بودند که یاد نیک انها بر زبان‌ها جاری است.

وی ادامه داد: مردان و زنان نیکوکار فراوانی در کشور داریم و این کمک حتی مربوط به افراد دارای مکنت و دارای امکانات نیست، هستند افرادی که خود به نوعی نیازدارند ولی نیاز دیگران را هم برطرف می‌کنند. 

خبر مرتبط
روزنامه جمهوری اسلامی: دولت رئیسی تلاش می کند فساد چای دبش را پنهان کند

اقتصادنیوز: رئیس‌ جمهور رئیسی در سفر اخیر خود به خوزستان گفت: «مبادا بشنوم رشوه، فساد و روابط ناسالم خدای نکرده در یک اداره رخنه کرده است.»

آیت الله رئیسی با بیان اینکه "دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه ای از زندگی مومنانه مردم است" بیان کرد: در مسئله کرونا یادتان است که در کشور های غربی و اروپایی فروشگاه ها غارت شد و رحمی وجود نداشت ولی یک نوع از این خبر ها در کشور ما مشاهده نشد زیرا رهبر معظم انقلاب کمک مومنانه را مطرح کردند و این کمک مومنانه باعث شد در کشور شاهد این حوادث نباشیم مردم به فکر یکدیگرند و دگرخواهی در پرتو خداخواهی جلوه ای از زندگی مومنانه مردم است. 

رئیس جمهور با بیان اینکه کمیته امداد امروز مورد اعتماد همه است، خاطر نشان کرد: همه به این کمیته اعتماد دارند و این اعتماد باعث توجه مردم شده است. محور در کمیته امداد توانمندسازی است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال موضوع محوری در دولت استف بیان کرد: بهترین خبر برای دولت این است که خط تولیدی اغاز به کار کرده و عده ای صاحب شغل شده‌اند.

رئیس جمهور گفت: خود کفایی و توانمند سازی در برنامه کمیته امداد که مددجویان را در جایگاه تولید کننده قرار می‌دهد حایز اهمیت و با ارزش است.  

بیش از ۱۲۰ هزار مسکن تحویل خانوارها شده است

رییس جمهور با بیان اینکه میراث دولت‌های گذشته ۲۴۰ هزار مسکن مهر بود، تاکید کرد: به همت دولت سیزدهم امروز بیش از ۱۲۰ هزار مسکن تحویل خانوارها شده است و مابقی هم تحویل داده خواهدشد. اشتغال و رفع بیکاری و فعال کردن کارخانه‌ها از دغدغه‌های دولت است‌ توانمند سازی در کمیته امداد از موضوعات با ارزشی است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: به همه فرمانداران و استانداران و شهرداران گفته‌ام که در ورودی‌های شهر ها باید بازاری برای عرضه کالاهای تولیدی صنابع دستی ایجاد شود.

 خودکفایی و توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد قابل تقدیر است

رییس جمهور گفت: بهترین‌ خبر برای دولت این است که خط تولیدی راه بیفتد و عده‌ای را صاحب شغل کند. هفت هزار کارخانه و کارگاه که در خط تولید قرار گرفته است خبری مسرت‌بخش است. خودکفایی و توانمند‌سازی مددجویان در کمیته امداد قابل تقدیر است. استقلال اقتصادی ۱۰۰ هزار مدد جو در کمیته امداد حقیقتا جشن دارد و موجب شعف است.

 دولت در خدمت فعالیت‌های اقتصادی مددجویان است

آیت الله رئیسی بیان کرد: دولت خدمتگزار در خدمت فعالیت‌های اقتصادی مددجویان است و تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد که در کشور دیگر شاهد فقیر و نیازمند نباشیم‌.تمام تلاش دولت خدمتگزار این است که در حوزه‌های مختلف زمینه‌ای برای رشد استعداد ها و فعالیت ها وجود داشته باشد.
جشن ملی توانمند‌سازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد یک جلسه آینده ساز برای ملت ایران است و این جلسه حتما چشم دشمن را کورخواهد کرد.این‌جلسه برای همه ملت ایران پیام امید استقلال و خودکفایی و توانمندی دارد.

ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن

رییس جمهور با بیان اینکه ۱۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، بیان کرد: در مسئله زمین و مسکن که از مسایل مهم و دغدغه‌های خانواده‌هاست، اعلام‌کردیم که نیاز کشور بیش از آن چیزی است که تاکنون کار شده و باید سالی یک میلیون مسکن ساخته شود.امروز شاهد ساخت بیش از ۲ میلیون مسکن هستیم.

 به گفته سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس برنامه ششم که از سال ۹۶ آغاز شد، کمیته امداد و بهزیستی مکلف به ایجاد سالانه ۱۰۰ هزار شغل شد که سهم کمیته از این تعداد ۷۰ هزار شغل بود و به عبارتی در طول برنامه می‌بایست حدود ۳۷۰ هزار شغل ایجاد می کردیم و خوشبختانه تا امروز موفق شدیم بیش از یک میلیون برسیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید