هشدار روسیه به فرانسه/ حضور ناتو در اوکراین یعنی جنگ مستقیم با مسکو

کدخبر: ۶۳۳۸۱۰
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به سخنان وزارت خارجه لهستان درباره حضور نیروهای اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در اوکراین، گفت: انکار حضور نیروهای ناتو در این کشور بی‌فایده است.
هشدار روسیه به فرانسه/ حضور ناتو در اوکراین یعنی جنگ مستقیم با مسکو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه این منطقی نیست که ناتو حضور نیروهای خود در اوکراین را تکذیب کند، اظهار کرد: دیگر انکار این مساله بی‌فایده است.

رادوسلاو سیکورسکی وزیر خارجه لهستان در کنفرانسی که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد عضویت لهستان در ناتو برگزار شد، گفت: نظامیان ناتو در حال حاضر در اوکراین حضور دارند و من می‌خواهم صمیمانه از نمایندگان این کشورها برای این موضوع تشکر کنم.

پیشتر سیکورسکی در سخنانی ضمن استقبال از سخنان امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه درباره اعزام نیروی نظامی به اوکراین گفته بود که حضور نیروهای ناتو در اوکراین دور از تصور نیست.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در حاشیه کنفرانسی در شهر پاریس گفته بود که کشورهای اروپایی اعزام نیروی نظامی به اوکراین را در برنامه خود دارند.

بعد از این کنفرانس بیشتر کشورهای شرکت کننده اعلام کردند که هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیرو به اوکراین برای مبارزه با روسیه ندارند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه درباره اظهارات مکرون گفت که در صورت اعزام نیروهای غربی به اوکراین، درگیری نظامی مستقیم بین ناتو و روسیه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

وی همچنین گفت که کشورهای ناتو نیز باید پیامدهای چنین اقداماتی را ارزیابی کرده و از آنها آگاه باشند.

رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی