حمایت مجارستان از ترامپ/ پیروزی ترامپ مساوی پایان جنگ در اوکراین است!

کدخبر: ۶۳۳۸۱۴
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر مجارستان در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی، گفت: دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده، به اوکراین پول نخواهد داد.
حمایت مجارستان از ترامپ/ پیروزی ترامپ مساوی پایان جنگ در اوکراین است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ویکتور اوربان نخست‌وزیر مجارستان یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ام وان» با بیان اینکه ترامپ قول داده است اگر رئیس جمهور شود به اوکراین کمک نکند، اظهار کرد: بدون حمایت ایالات متحده، اروپایی‌ها نمی‌توانند به تنهایی از عهده تامین هزینه‌های کمک به اوکراین برآیند و جنگ در این کشور به پایان خواهد رسید.

اوربان در ادامه سخنان خود یادآور شد: حتی در حال حاضر که ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیست، حزب جمهوری‌خواه که وی از آن حزب برخاسته است، یک مکانیسم بازدارنده برای دموکرات‌هایی ایجاد کرده است که به دنبال سرمایه‌گذاری حداکثر منابع ممکن در نیروهای مسلح اوکراین هستند.

نخست‌وزیر مجارستان همچنین با تاکید بر اینکه اروپا باید بتواند در امور دفاعی به خودش متکی باشد و آمریکا امنیت اروپایی‌ها را تضمین نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: ترامپ معتقد است که دولت‌های اروپایی قبل از هر چیز باید به تقویت و تجهیز نیروهای نظامی خودشان توجه کنند.

اوربان در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ برنامه دقیقی برای حل و فصل مناقشه در اوکراین دارد، تاکید کرد: من مجاز به انتشار برنامه‌ای که رئیس جمهور سابق آمریکا برای پایان جنگ در اوکراین دارد، نیستم.

 رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید