انتقاد سناتور آمریکایی از عملکرد اسرائیل در غزه

کدخبر: ۶۳۳۸۱۵
اقتصادنیوز: رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در اظهاراتی گفت که ارتش اسرائیل کمتر از یک سوم تونل‌های حماس در غزه را نابود کرده است.
انتقاد سناتور آمریکایی از عملکرد اسرائیل در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مارک وارنر گفت: ارتش (رژیم) اسرائیل فقط توانسته است کمتر از یک سوم شبکه تونل حماس را از بین برد.

رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا، افزود: آنچه برای ارتش (رژیم) اسرائیل با تونل‌ها اتفاق افتاد، درسی است که باید از آن آموخت.

وی در ادامه با انتقاد از ضعف ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه گفت که هیچکس تصور نمی‌کرد (رژیم) اسرائیل تنها بتواند ۳۵ درصد از جنگجویان حماس را نابود کند.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید