افشاگری یک روزنامه آمریکایی درباره تصمیم ناتو درباره اوکراین

کدخبر: ۶۳۴۰۱۷
اقتصادنیوز: نیویورک تایمز، روزنامه آمریکایی نوشت کشورهای عضو ناتو وعده خود برای تجهیز اوکراین به جنگنده های اف-۱۶ را عملی نخواهند کرد.
افشاگری یک روزنامه آمریکایی درباره تصمیم ناتو درباره اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی اعلام کرد که کشورهای عضو ناتو قادر نخواهند بود به تعهد خود درباره ارسال ۴۵ فروند جنگنده اف -۱۶ به اوکراین عمل کنند.

رویترز گزارش داد، نیویورک تایمز معتقد است که تلاش اتحادیه اروپا برای ارائه جنگنده های آمریکایی اف -۱۶ به کی یف با هرج و مرج تحت تاثیر قرار گرفته است.

خبر مرتبط
واکنش کرملین به اظهارات پاپ/چه‌کسی شهامت بالابردن پرچم سفید را دارد؟

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین در واکنش به اظهارات اخیر رهبر کاتولیک‌های جهان درباره جنگ اوکراین گفت که رییس جمهور روسیه به دفعات نسبت به مذاکره با کی‌یف اعلام آمادگی کرده است.

دولت آمریکا پیشتر به متحدان اروپایی خود اجازه داد که ارتش اوکراین را به نسل چهارم جنگنده های اف -۱۶ مسلح کنند. دانمارک، هلند، نروژ و بلژیک به طور مشترک متعهد شدند که ۴۵ جنگنده از این نوع را در اختیار اوکراین قرار دهند.

نیویورک تایمز روز دوشنبه در مقاله ای یادآور شد که با این حال، تنها مقامات دانمارکی تاکنون جدول زمانی برای ارسال این جنگنده ها به اوکراین را اعلام کرده اند. کپنهاگ اعلام کرده که کی یف شش فروند جنگنده را در اواخر بهار دریافت خواهد کرد و ۱۳ فروند دیگر در اواخر سال و در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

نیویورک تایمز یادآور شد که حتی اگر اوکراین تمام ۴۵ جنگنده را دریافت کند، خلبان کافی برای پرواز با آنها ندارد.

در حال حاضر، انتظار می‌رود که تنها ۱۲ هواپیمای اوکراینی تا تابستان آماده بهره‌برداری از هواپیمای طراحی‌شده ایالات متحده در جنگ باشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید