اقدام بی‌سابقه ارتش اسرائیل در مسجدالاقصی برای اولین بار از سال 1967

کدخبر: ۶۳۴۰۴۶
اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل برای نخستین بار از سال ۱۹۶۷، در اقدامی بی‌سابقه اقدام به نصب سیم خاردار اطراف «باب الاسباط» منتهی به مسجدالاقصی کرد.
اقدام بی‌سابقه ارتش اسرائیل در مسجدالاقصی برای اولین بار از سال 1967

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، استاندار قدس در فلسطین امروز دوشنبه در توییتی نوشت نیروهای رژیم صهیونیستی روی دیوارهای اطراف باب الاسباط؛ یکی از درهای مسجد الاقصی در قدس اشغالی سیم خاردار نصب کردند.

وی بدون بیان جزئیات بیشتر در ادامه نوشت این اقدامی خطرناک بوده و از سال ۱۹۶۷ تاکنون بی‌سابقه است.

«باب الاسباط» یکی از درهای ورود مسلمانان به شهر قدیم و به ویژه مسجدالاقصی است. این در ورودی به مسجد پس از آن اهمیت یافت که رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ «باب المغاربه» درب غربی مسجدالاقصی را پس از اشغال شهر قدیم به روی فلسطینی‌ها بست.

خبر مرتبط
دبیرکل حزب‌الله: برای واکنش به هرگونه گسترش جنگ آماده هستیم

اقتصادنیوز: معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که حزب‌الله برای واکنش به هرگونه گسترش جنگ آماده است.در همین راستا، وزارت خارجه فلسطین نصب سیم خاردار روی دیوار مذکور را محکوم کرده و این اقدام اشغالگران را اقدامی عامدانه برای انفجار میدان نبرد عنوان کرد.

این وزارتخانه از جامعه جهانی خواست برای توقف نفوذ رژیم صهیونیستی به قدس و ممانعت از اجرای طرحهای یهودی سازی این رژیم مداخله کند.

از سوی دیگر، استاندار قدس نوشت در اولین روز ماه مبارک رمضان ۱۷۵ شهرک نشین صهیونیست تحت حمایت پلیس این رژیم به مسجدالاقصی یورش بردند.

این در حالی است که نظامیان صهیونیستی دیشب مانع از ورود فلسطینی‌ها به مسجدالاقصی در شب اول ماه رمضان شده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید