ادعای زلنسکی درباره توقف پیشروی روسیه در شرق اوکراین

کدخبر: ۶۳۴۱۰۵
رئیس جمهوری اوکراین ادعا کرد که پیشروی‌های روسیه متوقف شده است .
ادعای زلنسکی درباره توقف پیشروی روسیه در شرق اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،   زلنسکی دوشنبه گفت: فرماندهی و ارتش ما پیشروی روسیه را در شرق اوکراین متوقف کرده‌اند. وی که با شبکه فرانسوی BFM مصاحبه می‌کرد، افزود: در سه ماه اخیر، اوضاع ما بسیار بهتر شده است.

زلنسکی درباره اظهارات اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که اعزام نیروی نظامی خارجی به اوکراین را رد نکرده بود، گفت: تا زمانی که اوکراین مقاومت می‌کند، ارتش فرانسه می‌تواند در قلمرو فرانسه بماند. رئیس جمهوری فرانسه اخیرا پس از میزبانی نشستی که با حضور سران و مقام‌های بلندپایه ۲۰ کشور در پاریس برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر، اجماعی برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد.

وی افزود، اما «هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.»

رئیس جمهوری فرانسه در سخنان دیگری نیز از کشورهای اروپایی به عنوان متحدان کی‌یف خواست که نسبت به موضوع جنگ اوکراین بزدلانه عمل نکنند.

از سوی دیگر، استفان سژورنه وزیر خارجه فرانسه گفت: در مورد احتمال حمایت طولانی‌مدت ما از اوکراین تردید وجود دارد. وی همچنین درباره ادامه حمایت آمریکا از اوکراین اظهار کرد: ابهام در مورد انتخابات آمریکا این سوال را ایجاد می‌کند که آیا بعد از آن واشنگتن با ما خواهد بود یا خیر. سباستین لکورنو وزیر دفاع فرانسه نیز جمعه گفت که در حال حاضر هیچ طرحی برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین وجود ندارد

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید