انگلیس: گذرگاه‌های زمینی بهترین مسیر کمک به غزه است

کدخبر: ۶۳۴۳۲۸
اقتصادنیوز: وزیر خارجه انگلیس جایگزینی کریدور دریایی در انتقال کمک‌های انسانی به غزه به جای گذرگاه‌های زمینی را رد کرد.
انگلیس: گذرگاه‌های زمینی بهترین مسیر کمک به غزه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس امروز سه شنبه گفت: با متحدان خود برای راه‌اندازی کریدور دریایی از قبرس هستیم اما نباید این کریدور جایگزینی برای انتقال زمینی کمک‌های انسانی به نوار غزه شود.

وی افزود گذرگاه‌های زمینی بهترین مسیر برای انتقال حجم مطلوب کمک‌ها به مردم غزه است.

پیشتر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده بود این اتحادیه، آمریکا، امارات متحده عربی و قبرس به طور مشترک کریدور دریایی قبرس را برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه راه اندازی می‌کنند.

خبر مرتبط
اعتراف رئیس سازمان سیا به کارشکنی اسرائیل در کمک رسانی به غزه

اقتصادنیوز: رییس سیا گفت: تل آویو باید در راستای اطمینان از کمک رسانی به غزه اقدامات بیشتری صورت دهد.به گزارش الجزیره، کامرون تاکید کرد رژیم صهیونیستی باید گذرگاه‌های دریایی از جمله در شمال غزه باز کرده و تفتیش کمک‌ها را کاهش دهد.

وی تصریح کرد رژیم صهیونیستی باید تمامی موانع پیش روی انتقال کمک‌ها را رفع و نسبت به امدادرسانی مجدد آب، برق و ارتباطات به غزه اقدام کند.

خبر مرتبط
خبر مهم واشنگتن درباره آتش بس در غزه/ توافق نزدیک شد؟

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش برای رسیدن به آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه تلاش می‌کند.کامرون برقراری فوری آتش‌بس انسانی در غزه را برای افزایش انتقال کمک‌ها و آزادی اسرای غزه ضروری دانست و در ادامه گفت رژیم صهیونیستی باید گذرنامه‌های بیشتری برای کارمندان سازمان ملل صادر کند تا انتقال کمک‌ها به غزه تسهیل شود.

وزیر خارجه انگلیس مدعی شد اگر مسوولان حمله هفتم اکتبر بخواهند غزه را مدیریت کنند، فرصتی برای راهکار تشکیل دو دولت وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد اگر جنبش حماس خواهان آتش بس است باید اسرای صهیونیستی را آزاد و رهبران خود را از غزه خارج کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه شب در اظهاراتی گفت که شرط جنبش برای هرگونه توافقی توقف کامل جنگ و خروج نظامیان صهیونیست از غزه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید