تمجید پوتین از نقش اوپک پلاس در حفظ ثبات قیمت نفت

کدخبر: ۶۳۴۳۵۹
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه گفت: در شرایطی که تولید نفت روسیه رو به کاهش است، فرمول «اوپک پلاس» به حفظ قیمت نفت کمک می‌کند.
تمجید پوتین از نقش اوپک پلاس در حفظ ثبات قیمت نفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولادیمیر پوتین، در نشستی گفت: «اوپک پلاس به ما کمک می‌کند قیمت نفت را در زمانی که تولید نفت ما رو به کاهش است، حفظ کنیم و درآمد‌های بودجه را تضمین کنیم.»

رئیس جمهور روسیه پیشتر تأیید کرد که مسکو قصد ندارد قیمت نفت را «به طور نامحدود» در چارچوب «اوپک پلاس» افزایش دهد، بلکه بیشتر به دنبال دستیابی به ثبات در بازار‌ها است.

خبر مرتبط
افزایش سهم اوپک از واردات نفت هند

اقتصادنیوز: دبیرکل اوپک اعلام کرد اوپک به دلیل مزیت نزدیکی، سهم بزرگتری از واردات نفت هند را در دهه‌های آینده، تصاحب خواهد کرد.

با این وجود، پوتین اشاره کرد که برخی از خطرات برای این استراتژی هنوز وجود دارد. او توضیح داد از آنجایی که تولید نفت در داخل اتحاد قرار می‌گیرد، «در کشور‌های دیگر، مانند ایالات متحده، در حال رشد است» و روسیه ممکن است «بازار‌های خود را از دست بدهد».

خبر مرتبط
ایران: اوپک از کاهش مصرف نفت نمی‌ترسد

اقتصادنیوز:«نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به‌صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش‌های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم:

شایان ذکر است که گروه اوپک پلاس که شامل کشور‌های عضو اوپک و کشور‌های نفتی غیرعضو این سازمان مانند روسیه است، در سال ۲۰۱۶ برای هماهنگی اقدامات در بازار نفت به منظور حفظ ثبات قیمت‌ها پس از کاهش شدید آنها ایجاد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی