اختلافات درون‌حزبی در اسرائیل بالا گرفت

کدخبر: ۶۳۴۵۲۸
اقتصادنیوز: رهبر حزب «امید نو» در پی اختلاف با «بنی گانتس» رهبر ائتلاف «اتحاد» درباره نحوه مدیریت جنگ غزه، از این ائتلاف جدا و خواستار پیوستن به شورای پنج‌ نفره جنگ شد.
اختلافات درون‌حزبی در اسرائیل بالا گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از تشدید اختلافات بین سران رژیم اسرائیل درباره مدیریت جنگ غزه خبر داد و نوشت: «گیدون سعر» رهبر حزب «امید نو» به خاطر اختلاف با «بنی گانتس» رهبر ائتلاف «اتحاد»، از این ائتلاف جدا شد.

بر اساس این گزارش، سعر سیاست گانتس برای در اولویت قرار دادن آزادی اسرا را غلط دانسته و خواستار ادامه جنگ علیه غزه تا نابودی حماس شده است.

سعر به عنوان رهبر حزب «امید نو»، سال گذشته با گانتس، برای شکست نتانیاهو در انتخابات ائتلاف کرده بود.

در پی عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر(۱۵مهرماه) و پیوستن حزب اتحاد به شورای جنگ رژیم صهیونیستی، سعر نیز وارد کابینه فراگیر این رژیم برای مدیریت جنگ شد.

اکنون و پس از جدایی از حزب اتحاد، سعر خواستار پیوستن به شورای پنج نفره جنگ شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر، «یوآف گالانت» وزیر جنگ، «گادی آیزنکوت» عضو ائتلاف «اتحاد»، «ران درمر» وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی و بنی گانتس، پنج عضو شورای جنگ این رژیم هستند.

 اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی درباره نحوه مدیریت جنگ غزه اختلاف نظر دارند و در حالی که آیزنکوت و گانتس خواهان در اولویت قرار دادن آزادی اسرای صهیونیست حتی به قیمت توقف جنگ هستند، نتانیاهو، گالانت و درمر خواهان تداوم جنگ هستند.

گذشت زمان به نفع گروه طرفدار جنگ در شورای جنگ رژیم صهیونیستی نیست و فشارهای داخلی و بین المللی برای توقف جنگ، هر روز بیشتر می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید