پاسخ مقاومت به حملات اسرائیل/ راکت‌باران شهرک‌های صهیونیستی‌نشین اطراف غزه

کدخبر: ۶۳۴۵۷۱
اقتصادنیوز: همزمان با تداوم حملات و تجاوزات اسرائیل به غزه در ماه مبارک رمضان، پاسخ موشکی و راکتی مقاومت فلسطین به این وحشی‌گری‌ها متوقف نشده و همچنان ادامه دارد.
پاسخ مقاومت به حملات اسرائیل/ راکت‌باران شهرک‌های صهیونیستی‌نشین اطراف غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری سما امروز (چهارشنبه) در این باره گزارش داد که برخی از مناطق سرزمین‌های اشغالی راکت باران شدند.

برپایه این گزارش، منطقه «عسقلان» و شهرک‌های اطراف غزه با راکت هدف قرار گرفته و آژیرهای خطر در سراسر منطقه به صدا درآمدند.

این حمله راکتی در حالی انجام شد که باوجود گذشت بیش از پنج ماه از تجاوزگری رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اما همچنان گروه‌های مقاومت ضربات سنگینی را به این رژیم وارد می‌کنند و توهم نابودی مقاومت را ناکام گذاشته‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید