ناتو رو به روی روسیه ایستاد/ راز حملات اوکراین به کشتی‌های مسکو فاش شد

کدخبر: ۶۳۴۷۶۵
اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو روز پنجشنبه اذعان کرد حملات به کشتی‌های ناوگان دریای سیاه روسیه با استفاده از موشک‌های ناتو انجام شد.
ناتو رو به روی روسیه ایستاد/ راز حملات اوکراین به کشتی‌های مسکو فاش شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ناتو تسلیحات حیاتی را به اوکراین ارسال کرد تا حملاتی را به ناوگان روسیه در دریای سیاه انجام دهد.»

«کریل بودانف» رئیس اطلاعات نظامی اوکراین روز دوشنبه گفته بود: «اوکراین حملاتی به کشتی‌های نظامی روسیه و دیگر اهداف دریای سیاه جهت آماده‌سازی برای عملیات بزرگ در کریمه انجام داده است.»

خبر مرتبط
اعزام نظامیان ناتو به اوکراین؟/ پاسخ کشور عضو ناتو همه را سردرگم کرد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر استونی در پاسخ به این سوال که نظامیان ناتو در اوکراین حاضر خواهند شد یا نه؟ گفت: «من چنین قولی نمی‌دهم زیرا شرایط ممکن است تغییر کند.

البته این مقام اوکراینی چنین ادعایی مبنی بر «آماده‌سازی عملیاتی بزرگ» را درحالی عنوان کرد که وضعیت این کشور جنگ‌زده اروپایی رو به وخاومت پیش می‌رود و اوضاع میدان نبرد هر روز بدتر می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، استولتنبرگ هم‌چنین در قسمت دیگری از صحبت‌هایش ضمن انتقاد از اعضای ناتو گفت متحدان این ائتلاف «تسلیحات کافی به اوکراین ارسال نمی‌کنند تا نیروهای این کشور بتوانند وضعیت را در میدان نبرد تغییر دهند».

اوکراین در حال حاضر در میدان جنگ با کمبود تسلیحات و نیرو مواجه است و نه تنها کمک‌های آمریکا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، بلکه کشورهای اروپایی نظیر آلمان به درخواست‌های «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین که شامل دریافت موشک‌های دوربرد تاروس است، پاسخ منفی می‌دهند.

خبر مرتبط
اردوغان درباره گسترش جنگ اوکراین به ناتو هشدار داد

رئیس‌جمهور ترکیه گفت که باید از هرگونه اقدامی که جنگ در اوکراین را تشدید می‌کند و احتمالا درگیری را به ناتو گسترش می‌دهد، پرهیز کرد.

استولتنبرگ با تایید برتری روسیه گفت: «ناتو برای محافظت در برابر موشک‌های مافوق صوت روسیه نیاز به تقویت کیفی و کمی دفاع هوایی و موشکی این ائتلاف دارد. در عین حال، ناتو قبلا نشان داده است که توانایی دفاع در برابر چنین موشک‌هایی را نیز دارد.

اگرچه برخی از مقامات اروپایی و رسانه‌های سرشناس غربی طی روزهای اخیر صراحتا اعلام کرده‌اند که اوکراین نمی‌تواند پیروز میدان جنگ شود، اما دبیرکل ناتو اصرار می‌ورزد که «پیروزی پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) اشتباه جدی تاریخی خواهد بود.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید