دفتر نتانیاهو:

سفر یک هیات اسرائیلی به دوحه برای مبادله اسرا

کدخبر: ۶۳۴۹۰۵
اقتصادنیوز: دفتر نتانیاهو از سفر یک هیات اسرائیلی به دوحه پایتخت قطر به منظور انجام مذاکره درباره معامله بر سر اسیران صهیونیست در غزه، خبر داد.
سفر یک هیات اسرائیلی به دوحه برای مبادله اسرا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه الجزیره قطر به نقل از دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک هیات اسرائیلی برای انجام مذاکرات بیشتر در مورد معامله اسیران صهیونیست در غزه، عازم دوحه خواهد شد.

شبکه الجزیره قطر به زمان دقیق سفر این هیات رژیم صهیونیستی به دوحه اشاره ای نکرد.

بیانیه دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره سفر هیاتی از سوی این رژیم به دوحه به منظور انجام مذاکرات بیشتر درباره معامله اسیران صهیونیست در غزه، در حالی صادر شد که ساعاتی قبل دفتر بنیامین نتانیاهو در واکنش اولیه به پاسخ ارائه شده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره توافق آتش‌بس در غزه، شروط این جنبش را «نامعقول» دانست و آنها را نپذیرفت.

خبرگزاری فلسطینی «سما» گزارش داد که دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در این باره مدعی شد: موضع جدید حماس درباره مذاکرات آتش‌بس همچنان مبتنی بر «خواسته‌های بی‌اساس» است.

در این پیوند، خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که پیشنهاد حماس در مرحله اول شامل آزادی اسرای صهیونیست زن، سالمندان و بیماران در ازای آزادی حدود یک هزار اسیر فلسطینی است.

برپایه این گزارش، پیشنهاد حماس تصریح می‌کند که تاریخ نهایی خروج رژیم صهیونیستی از نوار غزه پس از پایان مرحله اول توافق باشد.

رویترز همچنین اعلام کرد: پیشنهاد حماس همچنین شامل آزادی تمامی اسرای هر ۲ طرف در مرحله دوم تبادل اسرا است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی