رهبر کره شمالی برای جنگ آماده می‌شود

کدخبر: ۶۳۵۰۵۰
اقتصادنیوز: رسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه) اعلام کردند: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، مانورهای نظامی با حضور چتربازان این کشور را هدایت کرده و خواستار آمادگی کامل برای جنگ شده است.
رهبر کره شمالی برای جنگ آماده می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آژانس خبری رسمی کره شمالی گزارش داد: این رزمایش با حضور واحدهای هوابرد نیروی هوایی کره شمالی روز جمعه و با هدف رصد آمادگی چتربازان برای انجام عملیات در صورت بروز جنگ برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم جونگ اون تاکید کرد که وظیفه اولیه ارتش کره شمالی آمادگی کامل برای جنگ است.

وی همچنین بر نیاز همه پرسنل خدماتی ارتش تاکید کرد که خود را محکم با اراده قوی در برابر دشمن مسلح کنند و دیدگاهی کامل نسبت به جنگ داشته باشند که در صورت وقوع جنگ باید تاریخ را بدون شکست تغییر دهند.

تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی نشان می‌دهد دختری نوجوان، کیم جونگ اون را همراهی کرده که گمان می‌رود دخترش «جو آئه» باشد که به احتمال زیاد، وارث اوست.

خبر مرتبط
ایران 700 میلیون دلار کالا از کره شمالی خرید

اقتصادنیوز: «نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به‌صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش‌های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم.

سئول و واشنگتن رزمایش سالانه خود را به نام «سپر آزادی» روز پنچشنبه و پس از ۱۱ روز پایان دادند که هدفش تقویت بازدارندگی در مقابل تهدیدهای موشکی و اتمی کره شمالی بود.

خبر مرتبط
کره جنوبی و آمریکا قدرتشان را به رخ کره شمالی کشیدند

اقتصادنیوز : نیروی هوایی ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور امروز (جمعه) به همراه هواپیماهای آمریکایی، رزمایش مشترکی را با سلاح‌های جنگی در مناطق غربی شبه جزیره کره و در پاسخ به تهدید موشک‌های کروز و توپخانه کره‌شمالی برگزار کردند.

کره شمالی همچنین یک تانک ضربتی جدید را در جریان رزمایش این کشور رونمایی کرد.

کیم جونگ اون خودش این تانک جدید را در جریان مسابقه‌ای بین واحدهای تانک ارتش کره شمالی سوار شد و رضایت خود را از قدرت حمله و مانور این وسیله نقلیه ابراز داشت و آن را قدرتمندترین تانک در جهان دانست.

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون نیز امروز اعلام کرد، رهبر کره شمالی از یک خودروی ساخت روسیه که از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور به وی هدیه داده شده بود، در جریان یک رویداد عمومی و برای نخستین بار استفاده کرد که نشان دهنده و اثباتی کامل بر رابطه دوستانه دو کشور است.

ماه گذشته میلادی، پیونگ یانگ اعلام کرد که پوتین یک دستگاه خودروی ساخت روسیه را برای استفاده شخصی به کیم جونگ اون به عنوان هدیه داده تا دوستی بین دو طرف را نشان دهد. این خودرو، لیموزین مدل Aurus Senat است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۹ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید