اسرائیل صدای بورل را در آورد/ تل آویو مانع ورود کمک‌های بشردوستانه می‌شود

کدخبر: ۶۳۵۰۶۵
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: شواهد نشان می دهد کنترل‌های مرزی رژیم صهیونیستی مانع از ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود.
اسرائیل صدای بورل را در آورد/ تل آویو مانع ورود کمک‌های بشردوستانه می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: به عقیده من اسرائیل نمی‌تواند بگوید که هر کاری برای ورود کمک‌ها به غزه انجام می‌دهد.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، جوزپ بورل در ادامه افزود، تغییری در دیدگاه عمومی درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به غزه وجود دارد.

وی همچنین تصریح کرد: اکثر مردم نگران چیزی هستند که مطمئنا آن را می‌توانم «کشتار جمعی» بنامم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: یکی از اولویت‌های ما تلاش برای راهکار تشکیل دو دولتی است و به فلسطینیان این حق را داد که سرزمین و دولت خودشان را داشته باشند.

خبر مرتبط
اولین کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه بار خود را تخلیه کرد

اقتصادنیوز: اولین کشتی کمک‌های بشردوستانه که از طریق کریدور دریایی از بندر لارناکا در قبرس راهی نوار غزه شده بود روز جمعه تخلیه بار خود را آغاز کرد.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

خبر مرتبط
رد پیشنهاد آتش‌بس در غزه از سوی نتانیاهو/ تایید طرح حمله به رفح

نخست‌وزیر اسرائیل آخرین پیشنهاد حماس برای آتش‌بس را رد کرد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از سی و یک هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه بر اثر شدت حملات و بمباران روزافزون رژیم صهیونیستی، با گرسنگی و قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید