حماس: هرگز از موضع ضعف مذاکره نمی‌کنیم/ به کمتر از شروط خود راضی نخواهیم شد

کدخبر: ۶۳۵۱۱۳
اقتصادنیوز: یکی از مسئولان جنبش حماس تاکید کرد که ما از موضع قدرت مذاکره می‌کنیم و به چیزی کمتر از شروط خود از جمله توقف تجاوزات علیه غزه راضی نمی‌شویم.
حماس: هرگز از موضع ضعف مذاکره نمی‌کنیم/ به کمتر از شروط خود راضی نخواهیم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «باسم نعیم» از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی درباره مذاکرات آتش‌بس غزه اعلام کرد که این جنبش پیشنهاد جدید خود را درباره آتش‌بس ارائه داده و منتظر پاسخ میانجی‌هایی قطری و مصری است.

باسم نعیم در گفت‌وگو با «الجزیره مباشر» اظهار داشت که ما منتظر پاسخ رسمی میانجی‌ها به پیشنهاد جدید خود در مورد آتش بس در غزه هستیم.

وی تاکید کرد که حماس به چیزی کمتر از توقف تجاوزات علیه غزه، بازگشت آوارگان به مناطق خود، خروج نیروهای اشغالگر از غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه، راضی نمی‌شود. حماس هرگز از موضع ضعف مذاکره نمی‌کند و در موضع قدرت است.

این مسئول حماس در ادامه گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر در وضعیت بحرانی قرار دارد و به دنبال شکست مذاکرات در راستای اهداف شخصی خود است.

خبر مرتبط
تاریخ نگار اسرائیلی اعتراف کرد: حماس قدم به قدم به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شود

اقتصادنیوز: یک مورخ صهیونیست ضمن تایید بی‌برنامگی این رژیم تاکید کرد حماس قدم به قدم به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شود.

دیروز شبکه خبری «الجزیره» به نقل از منابع خود گزارش داد که حماس پیشنهاد آتش بس را در سه مرحله ارائه کرده است که هر مرحله 42 روز به طول خواهد انجامید.

بر این اساس، حماس در ازای آزادی هر اسیر زن اسرائیلی، آزادی 50 اسیر فلسطینی را پیشنهاد داد که 30 نفر از آن‌ها در حال گذراندن حبس ابد خود در زندان‌های اسرائیل هستند.

خبر مرتبط
حماس: بدون ارائه تضمین‌های بین‌المللی با هیچ توافقی موافقت نمی‌کنیم

اقتصادنیوز: نماینده جنبش حماس در لبنان اعلام کرد این جنبش نمی‌تواند بدون ارائه تضمین‌های بین‌المللی و تعهد صریح به توقف تجاوز اسرائیل، با هیچ توافقی موافقت کند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی مدعی شد که طرح پیشنهادی حماس برای آتش‌بس را دیده و بر اساس آن، حماس پیشنهاد داده در نخستین مرحله زنان، کودکان، افراد مسن و اسرای بیمار اسرائیلی در ازای 700 تا 1000 اسیر فلسطینی آزاد شوند.100 نفر از اسرایی که حماس خواستار آزادی آن‌ها شده است، حکم حبس ابد گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، در طرح حماس همچنین توافق آتش‌بس به اتمام جنگ منوط شده و این جنبش تاکید کرده که بعد از مرحله نخست آزادی اسرا بر سر تاریخ آتش‌بس دائمی و ضرب‌‌الاجل خروج اسرائیل از غزه توافق خواهد شد.

دیروز احمد عبدالهادی، نماینده جنبش حماس در لبنان اعلام کرد که شروط این جنبش برای رسیدن به توافق آتش‌بس، توقف دائمی تجاوز رژیم صهیونیستی، عقب نشینی کامل از نوار غزه، رفع آثار تجاوز و بازگشت آوارگان است.حماس نمی‌تواند بدون ارائه تضمین‌های بین‌المللی و تعهد صریح به توقف تجاوز رژیم صهیونیستی، با هیچ توافقی موافقت کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید