حماس: بر ممانعت از ادامه جنگ و تهاجم علیه غزه پافشاری می‌کنیم

کدخبر: ۶۳۵۲۲۴
اقتصادنیوز: یکی از رهبران حماس شنبه شب در سخنانی گفت که طرح پیشنهادی این جنبش برای آتش‌بس واقع‌بینانه است.
حماس: بر ممانعت از ادامه جنگ و تهاجم علیه غزه پافشاری می‌کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اسامه حمدان گفت: حماس در جریان مذاکرات خواستار توقف جنگ، بازگشت آوارگان، امدادرسانی و آغاز بازسازی غزه شده است.

وی افزود: طرح پیشنهادی اخیر حماس برای آتش‌بس کاملا واقع‌بینانه است به گونه‌ای که دشمن نمی‌تواند آن را رد کند. در این طرح جزئیات مشخصی را در رابطه با موضوع اسرا و خروج نیروهای اشغالگر از غزه ارائه دادیم.

خبر مرتبط
خبر مهم واشنگتن درباره آتش بس در غزه/ توافق نزدیک شد؟

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش برای رسیدن به آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه تلاش می‌کند.

حمدان با بیان اینکه حماس همچنان منتظر پاسخ رژیم صهیونیستی و آمریکا به عنوان حامی این رژیم در جنگ علیه غزه است، گفت: شاهد تناقضات و اختلافاتی در داخل کابینه رژیم اشغالگر هستیم.

این عضو ارشد حماس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف اعلام شده خود در جنگ نرسیده است، گفت: بنیامین نتانیاهو می‌داند که ارتش این رژیم در غزه متحمل چه ضرباتی شده است.

وی همچنین گفت: در همه تماس‌های خود با میانجی‌ها بر ممانعت از ادامه جنگ و تهاجم علیه غزه پافشاری کردیم.

خبر مرتبط
اولویت اصلی حماس درباره غزه مشخص شد/ شروط مهم برای دستیابی به آتش بس

اقتصادنیوز: یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس می‌گوید رژیم صهیونیستی ورود آزادانه کمک‌ها به غزه را در مذاکرات نادیده می‌گیرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید