سقوط آزاد محبوبیت ماکرون در فرانسه

کدخبر: ۶۳۵۳۰۳
اقتصادنیوز: بر اساس مطالعه موسسه افکار عمومی فرانسه، نارضایتی‌ها از رئیس جمهور فرانسه اوج گرفته و این مساله به طور عمده بر اوکراین و مسئله اعزام نیرو متمرکز است. نخست‌وزیر فرانسه هم چندان محبوب نیست.
سقوط آزاد محبوبیت ماکرون در فرانسه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  گرچه محبوبیت گابریل اتل، نخست وزیر فرانسه دو ماه پس از انتصاب او کاهش یافته است اما با این وجود رضایت از او به وضوح بالاتر از میزان محبوبیت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه باقی مانده است.

فیگارو گزارش داد، بر اساس نظرسنجی موسسه افکار عمومی فرانسه بین ۶ تا ۱۴ مارس، ۵۵ درصد از مردم فرانسه از نخست وزیر کشورشان ناراضی هستند. از طرفی دیگر، تنها ۲۸ درصد از مردم فرانسه از امانوئل ماکرون راضی هستند.

فردریک دابی، مدیر موسسه افکار عمومی فرانسه توضیح می‌دهد نارضایتی بسیار شدید از رئیس جمهور فرانسه عمدتا بر اوکراین و مسئله اعزام نیروی میدانی به اوکراین از کشورهای غربی متمرکز شده است.

خبر مرتبط
خبر بد ماکرون درباره صنایع دفاعی فرانسه

اقتصادنیوز : ماکرون گفت که صنایع دفاعی فرانسه آماده یک درگیری شدید نیست، اما این کشور آماده است تا به تشدید تنش احتمالی توسط روسیه پاسخ دهد و تصمیماتی اتخاذ کند تا مطمئن شود که مسکو پیروز نمی‌شود.

وی تصریح می‌کند از سپتامبر ۲۰۱۳، زمانی که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور پیشین فرانسه مداخله در سوریه را مد نظر داشت، نارضایتی در این نظرسنجی در مورد یک موضوع بین‌المللی، تاکنون رخ نداده بود.

خبر مرتبط
هشدار فرانسه درباره جنگ روسیه و اوکراین/پوتین در اوکراین متوقف نمی‌شود

رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه اگر جنگ روسیه و اوکراین به اروپا تسری پیدا کند روسیه مقصر است، تاکید کرد: اما اگر ما تصمیم بگیریم ضعیف باشیم و اگر امروز تصمیم بگیریم که پاسخ ندهیم از همان ابتدا شکست را انتخاب کرده‌ایم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید