پایگاه تروریست‌ها در دیرالزور در هم کوبیده شد

کدخبر: ۶۳۵۳۰۶
اقتصادنیوز: معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه یک پایگاه تروریست‌های «النصره» را در دیرالزور منهدم کردند.
پایگاه تروریست‌ها در دیرالزور در هم کوبیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ژنرال وادیم کولت، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) تاکید کرد نیروهای هوایی روسیه در ۱۵ مارس یک پایگاه تروریستی متعلق به تروریست‌های «النصره» را در حمله‌ای هوایی منهدم کرد؛ این تروریست‌ها منطقه التنف را ترک کرده و به مناطق صعب العبور در رشته کوه‌های «البشری» در استان دیرالزور پناه برده بودند.

روسیا الیوم گزارش داد، کولت افزود این حمله روسیه به این گروه‌ تروریستی خسارت‌های مالی و جانی زیادی را وارد کرده است.

وی همچنین تصریح کرد طی یک روز سه مرتبه پروتکل‌های منع برخورد توسط گروه تروریستی النصره نقض شده که به دلیل پروازهای هماهنگ نشده پهپادها با طرف روسیه در مناطق مشخص صورت گرفته است. ۲ مورد نقض توسط ۲ جنگنده از نوع تایفون در منطقه التنف نیز ثبت شده است.

از سوی دیگر، یگان‌های ارتش سوریه با همکاری جنگنده‌های روسیه چندین عملیات منحصر بفرد در حومه‌ حلب و ادلب انجام داده و مقرهای گروه‌های تروریستی را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
واکنش ایران و سوریه به اتفاقات غزه/علت حمایت آمریکا از اسرائیل

اقتصادنیوز: سپهبد علی محمود عباس وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع در تهران با امیرسرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

خبرگزاری سانا گزارش داد که در این عملیات‌ها همچنین تجهیزات و خودروهای زرهی سازمان‌های تروریستی هدف قرار گرفته شد و این عملیات‌ها در پاسخ به نقض‌ها و تجاوزات مکرر سازمان‌های تروریستی به روستاها و شهرک‌های امن انجام شدند.

خبر مرتبط
حمایت تمام قد دمشق از فلسطین/ مساله اصلی سوریه چیست؟

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که که مساله فلسطین، مساله اصلی سوریه است.

در این عملیات همچنین پایگاه‌ها و مقر تروریست‌ها به طور کامل منهدم و ده‌ها تن از آنها کشته و زخمی شدند.

ارتش سوریه همچنین پایگاه‌های تروریست‌ها در حومه ادلب را هدف قرار داده و درنتیجه آن شماری از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۵ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید