زندان‌های اسرائیل زیر ذره‌بین نهادهای بین‌المللی/ ابراز نگرانی از یک بحران تازه

کدخبر: ۶۳۵۳۳۶
اقتصادنیوز: سازمان‌های غیردولتی حقوق بشری نگرانی خود را نسبت به شرایط داخل بازداشتگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
زندان‌های اسرائیل زیر ذره‌بین نهادهای بین‌المللی/ ابراز نگرانی از یک بحران تازه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در سایه جنگ در غزه، سازمان‌های غیردولتی رژیم صهیونیستی وجود تعداد بی‌سابقه‌ای از زندانیان فلسطینی در زندان‌های صهیونیست‌ها را که با تخلفات سیستماتیک و شکنجه مواجه هستند، محکوم کردند و خواستار اتخاذ اقدامی از سوی جامعه جهانی شدند.

اعضای این سازمان‌های غیردولتی این هفته به ژنو سفر کردند تا نگرانی‌های خود را در مورد یک «بحران» بزرگ در داخل زندان‌های این رژیم در برابر سازمان ملل مطرح کنند.

در همین رابطه، تال اشتاینر، مدیر اجرایی کمیته عمومی علیه شکنجه در رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «ما بسیار نگران هستیم. ما در مقابل یک بحران هستیم. اکنون حدود ۱۰ هزار فلسطینی در بند اسرائیل هستند که به نسبت سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.»

خبر مرتبط
درگیری در کابینه جنگ اسرائیل بالا گرفت/ مخالفت وزیر تندرو با تغییرات

اقتصادنیوز: وزیر تندرو کابینه رژیم صهیونیستی با تغییرات در کابینه مخالفت کرد و خواستار جلوگیری از آن شد.

در حالی که سازمان ملل و طرف‌های دیگر از مدت‌ها پیش نگرانی‌های خود را در مورد شرایط زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی مطرح کرده‌اند، اشتاینر گفت که وضعیت از زمان شروع جنگ در غزه به‌طور چشمگیری وخیم‌تر شده است.

خبر مرتبط
حمله توپخانه‌ای اسرائیل به نقاط مختلف نوار غزه

اقتصادنیوز: گزارش‌های رسانه‌ای از شدت گرفتن حمله‌های توپخانه ای رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه طی ساعت‌های قبل حکایت دارد.

در همین راستا، مریم عازم، از مرکز حقوقی عدالت برای حمایت از حقوق عرب‌های ساکن اراضی اشغالی گفت: «طی حمله به غزه در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های اسرائیلی بحران به وجود آمده و این بحران نادیده گرفته شده است. ۱۹ مورد واضح از شکنجه از جمله خشونت جنسی، در سیستم زندان اسرائیل از هفتم اکتبر ثبت شده است.»

وی در ادامه افزود: «ما شاهد استفاده بسیار گسترده و سیستماتیک از ابزارهای بسیار زیاد برای اعمال شکنجه و بدرفتاری با فلسطینیان هستیم. این بحران مداخله فوری جامعه جهانی را می‌طلبد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید