وزیر تندرو کابینه جنگ:

یکی از بزرگ‌ترین بلاهای تاریخ بر سر اسرائیل آمده است

کدخبر: ۶۳۵۵۰۹
اقتصادنیوز: وزیر دارایی صهیونیست‌ها، رئیس ستاد ارتش صهیونیست ها را مسبب بلایی بزرگ دانست.
یکی از بزرگ‌ترین بلاهای تاریخ بر سر اسرائیل آمده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هرزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اشغالگر صهیونیستی، به شکست ارتش در ۷ اکتبر اذعان کرد و گفت که مسئولیت کامل آن با اوست. 

براساس گزارش المیادین، هالوی در یک بیانیه مطبوعاتی افزود: اسرائیل راه درازی برای دستیابی به اهداف جنگی خود در پیش دارد. توقف انتصابات در فرماندهی ارتش به کار آن لطمه خواهد زد.

 رئیس ستاد کل ارتش صهیونیستی همچنین آمادگی ارتش این رژیم برای گسترش عملیات نظامی مطابق با تصمیمات سطح سیاسی را اعلام کرد.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرده بودند که هالوی فردا پروژه بزرگی از انتصابات در ارتش را در درجه سرهنگی انجام خواهد داد، زیرا او ۵۲ افسر جدید را منصوب خواهد کرد، از جمله دو سمت که حساس به حساب می‌آیند، زیرا رابطه مستقیمی با جنگ غزه و شکست امنیتی و نظامی این رژیم در عملیات هفتم اکتبر دارند.

خبر مرتبط
ممانعت اسرائیل از رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به غزه

اقتصادنیوز: یک سازمان بین المللی از مانع تراشی‌های رژیم صهیونیستی در مسیر رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان نوار غزه انتقاد کرد و این کار را مرگ دسته جمعی ساکنان غزه خواند.

او اعلام کرد که این دو سمت شامل افسر اطلاعات فرماندهی جنوب و رئیس بخش هماهنگی و ارتباط مسئول کمک رسانی به ارتش در غزه هستند. 

در همین راستا، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، به فرماندهی ستاد کل ارتش این رژیم حمله کرد و گفت: او یکی از بزرگترین بلاهای تاریخ اسرائیل را بر سر اسرائیل آورد.

اسموتریچ همچنین در مورد اعلام ارتش مبنی بر دور انتصابات جدید اظهار نظر کرده و گفت که از کابینه جنگ می‌خواهد که این دور از انتصابات را متوقف کند. 

خبر مرتبط
75 درصد جمعیت غزه در خطر قحطی/ جلوگیری عامدانه اسرائیل از ورود کمکهای بشردوستانه

سازمان امدادرسانی آکسفام هشدار داد که اسرائیل عامدانه از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه جلوگیری می‌کند.

او افزود که اگر هالوی به تنهایی درک نکند که نباید مشغول قرار ملاقات‌هایی باشد که او آن‌ها را غیر فوری توصیف می‌کند، از طریق کابینه به او این موضوع را متوجه خواهد شد.

اسموتریچ همچنین ادعا کرد که آنچه اسرا را باز می‌گرداند قطع مذاکرات، از سرگیری حملات شدید نظامی و حمله به رفح است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید