کابینه اسرائیل به هم ریخت/ تشدید اختلافات بر سر انتصابات در ارتش

کدخبر: ۶۳۵۶۸۷
اقتصادنیوز: منابع عبری از وجود کشمکش‌های داخلی جدیدی در محافل قدرت رژیم صهیونیستی بر سر انتصابات آتی در ارتش خبر دادند.
کابینه اسرائیل به هم ریخت/ تشدید اختلافات بر سر انتصابات در ارتش

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «هرتسی هالیوی» رئیس ستاد ارتش امروز (دوشنبه) کمپین انتصابات افسران با درجه سرهنگی را در ارتش راه خواهد انداخت که شامل انتصاب ۵۲ افسر جدید می‌شود؛ از جمله ۲ افسر در سمت‌های حساس به خاطر روابط مستقیم آن‌ها با جنگ غزه و شکست در عملیات «طوفان الاقصی» که مقاومت فلسطین به رهبری گردان‌های القسام در هفتم اکتبر صورت داد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داده این ۲ پست شامل افسر اطلاعات فرماندهی جنوب ارتش و رئیس بخش هماهنگی و ارتباط به عنوان مسئول وارد کردن کمک‌ها به غزه است.

خبر مرتبط
تظاهرات گستره یهودیان حریدی برای فرار از خدمت نظامی

اقتصادنیوز: یهودیان حریدی برای فرار از خدمت نظامی در ارتش رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات زدند.

هالیوی می‌گوید توقف انتصاب‌ها به کار او لطمه می‌زند، اما در مقابل «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی روسای ستاد ارتش را به شکست متهم کرده و از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم صهیونیستی خواست تا برای جلوگیری از انتصاب‌های نظامی آتی وارد عمل شود.

اسموتریچ در نامه‌ای به نتانیاهو گفت سرگرم شدن به انتصابات در طول جنگ بسیار خطرناک است، زیرا به معنای تشکیل ارتش بر اساس دیدگاه روسای فعلی ستاد است که در ماموریت خود شکست خورده‌اند.

او گفته است: «فرماندهی کنونی ارتش تنها یک ماموریت دارد و آن پیروزی در جنگ است».

اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی بر سر انتصابات در ارتش نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه

به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز وارد عمل شده و به رفتار و عملکرد «یوآو گالانت» وزیر جنگ حمله کرد و گفت «او مستقل از دولت کار می‌کند» و نیز یادآوری کرد که نتانیاهو، رئیس گالانت بوده و غیرمنطقی است که اجازه دهد هر کاری می‌خواهد انجام دهد.

همزمان، نتانیاهو با بیان اینکه مصمم به ادامه جنگ علیه غزه و گسترش عملیات نظامی در رفح است، گفت کابینه در این زمینه تسلیم فشارهای بین المللی نخواهد شد، زیرا توقف جنگ به گفته او، به معنای شکست اسرائیل است.

نتانیاهو خطاب به کسانی که آن‌ها را دوستان رژیم اسرائیل در جامعه بین‌الملل توصیف می‌کند، گفت: «آیا رویدادهای ۷ اکتبر را فراموش کرده‌اید؟ باید بر حماس و حامی آن ایران فشار وارد شود».

نتانیاهو همچنین در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی ان ان»گفت شکست اسرائیل در جنگ غزه برای ایالات متحده نیز شکست محسوب خواهد شد. او گفت اگر انتخابات قبل از پایان جنگ برگزار شود، تل‌آویو در معرض آنچه او به عنوان «فلج شدن» توصیف کرد، قرار خواهد گرفت.

اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی بر سر انتصابات در ارتش کابینه جنگ رژیم صهیونیستی

روزنامه معاریو روز یکشنبه به نقل از برخی منابع گزارش کرد اسموتریچ از احتمال زیاد سقوط کابینه نتانیاهو به دلیل قانون خدمت نظامی یا پیوستن «گدعون ساعر» رهبر حزب «امید جدید» به کابینه صحبت کرده است.

ساعر، عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تاکید کرده که اگر طی چند روز آتی عضو کابینه جنگ نشود، استعفا خواهد داد.

معاریو همچنین به نقل از یک وزیر اسرائیلی نوشت که تشدید بحران در داخل ائتلاف حاکم ممکن است کابینه راستگرا را به دلیل امیال و آرزوها و منافع اعضای آن سرنگون کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید