قطر: به مذاکرات آتش‌بس غزه خوشبین هستیم

کدخبر: ۶۳۵۷۶۷
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه قطر می‌گوید صحبت درباره پیشرفت در مذاکرات آتش‌بس زود بسیار زود است اما «به آن خوشبین هستیم».
قطر: به مذاکرات آتش‌بس غزه خوشبین هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر روز سه‌شنبه و در یک کنفرانس خبری در دوحه اعلام کرد که بیستمین گروه از فلسطینیانی که در جریان جنگ غزه زخمی شده‌اند به منظور درمان و معالجه وارد پایتخت قطر شده‌اند.

براساس گزارش الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه قطر همچنین درباره مذاکرات جاری آتش‌بس در دوحه تصریح کرد: «خیلی زود است که در مورد پیشرفت در مذاکرات صحبت کنیم اما ما به آن خوشبین هستیم».

خبر مرتبط
نتانیاهو، گانتز را از مذاکرات تبادل اسرا کنار گذاشت

بنیامین نتانیاهو تصمیم به کنار گذاشتن بنی گانتز از مذاکرات جاری در قطر برای مبادله اسرا گرفته است.

او در ادامه هشدار داد هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به رفح که میزبان بیش از یک میلیون آواره فلسطین است، بر دستیابی به توافق تاثیر منفی خواهد گذاشت و منجر به فاجعه انسانی خواهد شد

سخنگوی وزارت خارجه قطر در ادامه گفت محور مذاکرات دوحه بر کمک‌های بشردوستانه و برقراری فوری آتش‌بس موقت متمرکز است.

او با اشاره به بازداشت خبرنگار الجزیره در غزه، افزود اشغالگران باید در قبال امنیت غیرنظامیان و تاسیسات مطبوعاتی و مراکز پزشکی مسئولیت‌پذیر باشند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر همچنین خاطرنشان کرد حمله به خبرنگاران در مجتمع پزشکی شفا در غزه هیچ توضیحی ندارد و این اقدام تنها تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم صهیونیستی است.

الانصاری عنوان کرد: «ما به همراه شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی خود در تلاش هستیم تا از ورود کمک‌ها به نوار غزه اطمینان حاصل کنیم. مذاکرات ادامه دارد و ما خوشبین هستیم و تیم‌های فنی در حال بررسی برخی جزئیات هستند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی