افشاگری نتانیاهو درباره پیامش به بایدن

کدخبر: ۶۳۵۹۴۷
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گفت: پیروزی کامل بر حماس بدون ورود ارتش این رژیم به شهر رفح واقع در جنوب غزه ممکن نیست.
افشاگری نتانیاهو درباره پیامش به بایدن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نتانیاهو در یک پیام ویدئویی درخصوص گفت وگوی اخیر خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، گفت: به بایدن گفتم که بدون ورود ارتش (رژیم) اسرائیل به رفح برای از بین بردن تیپ‌های باقیمانده حماس، امکان پیروزی کامل وجود ندارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی، افزود: به زودی طرحی را برای تخلیه جمعیت از مناطق جنگی تائید خواهیم کرد.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
نتانیاهو مدعی شد: طرح اسرائیل برای عملیات نظامی در رفح به تأیید رسید

اقتصادنیوز: بنیامین نتانیاهو تأکید کرد که طرح ارتش اسرائیل برای اجرای عملیات نظامی در رفح همین حالا به تأیید رسیده است.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

خبر مرتبط
اقدام مهم معترضان علیه نتانیاهو/ بزرگراه اصلی شهرتل آویو مسدود شد

اقتصاد نیوز :جمعی از خانواده‌های اُسرای صهیونیستی با تجمع در شهر تل‌آویو بزرگراه اصلی این شهر را مسدود کردند و از نخست‌وزیر اسرائیل خواستند که برای تبادل اُسرا با حماس به توافق برسد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی