حزب الله چند سرباز اسرائیلی را به هلاکت رساند؟

کدخبر: ۶۳۵۹۶۰
اقتصادنیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گزارش دادند: از آغاز جنگ در غزه، ۱۷ صهیونیست در حملات حزب الله لبنان به شمال فلسطین اشغالی کشته شدند.
حزب الله چند سرباز اسرائیلی را به هلاکت رساند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داد، از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته، ۱۷ نظامی و شهرک‌نشین صهیونیست در حملات حزب الله به شمال فلسطین اشغالی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در این مدت حدود سه هزار و ۵۰۰ موشک و راکت از لبنان و ۳۸ موشک از سوریه به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
فوری / حمله جدید حزب الله لبنان به مواضع ارتش اسرائیل

اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان اعلام: رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۳:۳۰ عصر امروز شنبه شانزدهم مارس ۲۰۲۴ موضع المالکیه را با خمپاره هدف قرار دادند و آن را به صورت مستقیم مورد اصابت قرار دادند.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

خبر مرتبط
بیانیه حزب الله لبنان درباره حملات به پایگاه های پدافند هوایی و موشکی اسرائیل

اقتصادنیوز : حزب‌الله لبنان از هدف قرار دادن پایگاه‌های پدافند هوایی و موشکی اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی با بیش از ۱۰۰ راکت خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید