افشاگری مهم درباره مذاکرات آتش بس/ اسرائیل مخالفت کرد

کدخبر: ۶۳۶۰۱۹
اقتصادنیوز: یک شبکه عبری فاش کرد دستورالعمل‌ هایی برای تیم مذاکره کننده اسرائیلی در قطر مبنی بر عدم موافقت با آتش‌بس در نوار غزه صادر شده است.
افشاگری مهم درباره مذاکرات آتش بس/ اسرائیل مخالفت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دستورالعمل‌های روشنی به تیم مذاکره کننده‌ اسرائیلی صادر شده که بعد از بازگشت «دیوید بارنیا» رئیس موساد به اراضی اشغالی، در قطر باقی مانده است. این دستورالعمل‌ها مبتنی بر عدم موافقت با هرگونه سناریویی برای پایان دادن به جنگ غزه است.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: موضوع حساس مذاکرات در حال حاضر «توقف اقدامات خصمانه»است.

طبق این گزارش، اولین پیشنهاد حماس به میانجیگران مشروط بر توقف درگیری در نوار غزه در مقابل آزادی اسراست که تل‌آویو طبیعتا به شدت به آن اعتراض کرده و گفته «این خواسته‌ها بی‌اساس است».

خبر مرتبط
اقدام مهم معترضان علیه نتانیاهو/ بزرگراه اصلی شهرتل آویو مسدود شد

اقتصاد نیوز :جمعی از خانواده‌های اُسرای صهیونیستی با تجمع در شهر تل‌آویو بزرگراه اصلی این شهر را مسدود کردند و از نخست‌وزیر اسرائیل خواستند که برای تبادل اُسرا با حماس به توافق برسد.

یک هیات اسرائیلی روز دوشنبه به ریاست رئیس موساد برای مذاکره با میانجیگران در مذاکرات پیرامون معامله با حماس وارد دوحه، پایتخت قطر شد.

«ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر روز سه‌شنبه گفت، هیأت اسرائیلی به ریاست بارنیا پس از یک روز مذاکرات بدون پیشرفت، دوحه را ترک کرد اما میانجی‌ها به ازسرگیری مذاکرات پس از هفته‌ها بن‌بست خوش‌بین هستند.

خبر مرتبط
هلاکت فرمانده ارشد اسرائیل در غزه/ تل آویو اعتراف کرد

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی هلاکت یک افسر این رژیم در روز هفتم اکتبر ۲۰۲۳ را تایید و اعلام کرد جسد او همچنان در نوار غزه و در دست حماس است.

به گفته این سخنگو، خروج بارنیا به معنای پایان مذاکرات نیست، زیرا تیم‌های فنی همچنان در مورد پارامترهای پیشنهاد سه مرحله‌ای وقفه ۶ هفته‌ای در حال مذاکره هستند. ماجد الانصاری گفت گام بعدی ارسال یک پیشنهاد متقابل برای حماس است.

این مذاکرات در حال حاضر بر مسئله آزادی اسرای فلسطینی و اسرائیلی متمرکز است وگمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ممکن است به توافق منجر شود.

بنا بر گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، حماس خواستار آزادی حدود ۹۵۰ اسیر شده که ۱۰۰ نفر از آن‌ها در عملیات ضد اسرائیلی شرکت کرده‌اند و نیز شامل افرادی می‌شود که حماس هویت آن‌ها را به شکل ویژه‌ای مشخص خواهد کرد.

این پیشنهاد مبنی بر برقراری آتش‌بس به مدت ۶ هفته در مقابل آزادی حدود ۴۰ اسیر اسرائیلی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی