عواقب اعزام نیروهای خارجی به اوکراین/ روسیه هشدار داد

کدخبر: ۶۳۶۰۲۵
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین امروز پنج‌شنبه تاکید کرد که اعزام پرسنل نظامی خارجی به اوکراین مملو از پیامدهای منفی است.
عواقب اعزام نیروهای خارجی به اوکراین/ روسیه هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «الکسی گونچارنکو» قانونگذار اوکراینی می‌گوید مقامات فرانسوی ظاهرا در حال بررسی اعزام یک هیات نظامی اروپایی به مناطق مرزی اوکراین با بلاروس هستند تا به واحدهایی از نیروهای اوکراینی مستقر در این منطقه کمک کنند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی در همین رابطه به خبرنگاران گفت: «ما نیاز به دریافت اطلاعات دقیق داریم. تا آنجا که من متوجه شدم، وضعیت تاکنون نامشخص است. در هر صورت، بارها گفته‌ایم که اعزام نیروهای نظامی خارجی به اوکراین با پیامدهای بسیار منفی و حتی غیر قابل جبرانی همراه است.»

پیشتر همچنین «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه افشا کرد که فرانسه در حال آماده‌سازی برای اعزام یک واحد نظامی به اوکراین است. به گفته ناریشکین، در مرحله نخست، فرانسه نزدیک به ۲۰۰۰ نیروی نظامی را در اوکراین مستقر خواهد کرد.

خبر مرتبط
واکنش کرملین به افزایش تحرکات ناتو در قفقاز

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین در سخنانی تاکید کرد، تلاش‌های ناتو برای گسترش نفوذ خود بعید است ثبات را در منطقه قفقاز افزایش دهد.

پسکوف در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با برنامه‌های اتحادیه اروپا علیه اموال توقیف‌شده کشورش گفت روسیه از تمام سازوکارهای قضایی استفاده خواهد کرد و روش‌های دیگری را برای پاسخ به اتحادیه اروپا برای جلوگیری از استفاده این نهاد از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین انتخاب خواهد کرد.

روز چهارشنبه «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهادی را در رابطه با استفاده از سودهای حاصل از دارایی‌های مسکوت روسیه در اتحادیه اروپا ارائه کرد که طبق آن ۹۰ درصد از این سودها از طریق تسهیلات صلح اروپا به اوکراین اختصاص یابد.

خبر مرتبط
خواب پریشان پوتین برای اروپا/ اعلام جنگ کرملین

اقتصادنیوز: چشم انداز حضور دوباره ترامپ که به تهدیدهای خود مبنی بر کنار گذاشتن تعهد تاریخی ایالات متحده در قبال دفاع از اروپا عمل می کند، برای اکثر رهبران اروپایی چنان نگران کننده شده که ظاهرا آن را انکار می کنند. اما پس از پیروزی‌های قاطع ترامپ در انتخابات حزبی آیووا و مقدماتی نیوهمپشایر، اکنون همه رهبران اروپا مطمئن هستند که ترامپ نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه در انتخابات نوامبر خواهد بود. با توجه به اینکه او همچنین در نظرسنجی های ملی و در بسیاری از ایالت های میدان جنگ از جو بایدن پیشتاز است، بازگشت او به قدرت خطری واقعی است.

پسکوف به خبرنگاران گفت: «طبیعتا ما از همه مکانیسم‌های قضایی ممکن استفاده خواهیم کرد، آن‌هایی که هم‌اکنون در دسترس هستند... و البته، بر اساس رفتار متقابل روش‌های دیگری را برای اقدامات واکنشی انتخاب خواهیم کرد... تا جایی که با منافع ما مطابقت داشته باشد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی