آمریکا به اشغال یک جزیره در یمن اعتراف کرد

کدخبر: ۶۳۶۰۴۵
اقتصادنیوز: یک مقام نظامی آمریکایی از احداث پایگاه نظامی در استان «ارخبیل سقطری» در یمن خبر داد.
آمریکا به اشغال یک جزیره در یمن اعتراف کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک مقام نظامی آمریکا روز پنجشنبه گفت واشنگتن پدافندهای موشکی خود را در جزیره راهبری سقطری یمن تقویت کرده است.

این مسئول نظامی آمریکا در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی مدعی شد: «اقدامات ما در سقطری برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به پایگاه‌های آمریکا در منطقه است»

او با بیان اینکه عربستان برخی تدابیری را لحاظ کرده که مانع استفاده نظامیان آمریکایی از خاک و حریم هوایی این کشور برای حمله به نیروهای یمنی می‌شود، گفت «عربستان به جنگنده های آمریکایی تنها مجوز سوخت‌گیری در فرودگاه‌های پایگاه‌های نظامی مستقر در عربستان را داده است».

این مقام آمریکایی اظهار داشت: «استفاده از سامانه های پدافند موشکی آمریکایی موجود در عربستان علیه حوثی‌ها ممنوع شده است».

خبر مرتبط
تشدید تحرکات ضدچینی آمریکا و غرب در شرق آسیا

اقتصادنیوز: تحرکات ضدچینی کشورهای غربی در منطقه شرق آسیا شدت گرفت.

در همین راستا، وبگاه الیمن الان نوشت: «آمریکا برای اولین بار به طور رسمی از اشغال نظامی یکی از مهم‌ترین استان‌های یمن خبر داده است و اقدام خود را اینگونه توجیه کرده است که این تصمیم به دلیل موقعیت راهبردی این منطقه برای ائتلاف نظامی آن موسوم به "نگهبان سعادت" جهت هیمنه بر دریانوردی بین المللی در دو بخش تجاری و نظامی و نیز محدودیت‌های اعمالی ریاض بر پایگاه‌های آمریکا در این کشور اتخاذ شده است».

خبر مرتبط
رئیس سیا مخفیانه به آرژانتین رفت/ هدف آمریکا چیست؟

اقتصادنیوز: رسانه ها فاش کردند: رئیس سیا به منظور دیدار با مقامات دولتی آرژانتین و تجزیه و تحلیل تحرکات حزب‌الله در منطقه و حملات سایبری منتسب به روسیه، به آرژانتین سفر کرده است.

طبق این گزارش، امارات پس از عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ یک پایگاه نظامی مشترک با رژیم صهیونیستی در استان ارخبیل سقطری و تعدادی مراکز رصد دریایی و سامانه های پدافند هوایی در جزیره عبدالکوری احداث کرده که مشرف بر خلیج عدن و باب المندب است و تا شاخ آفریقا امتداد دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید