درخواست فوری اتحادیه اروپا درباره جنگ غزه

کدخبر: ۶۳۶۰۴۶
اقتصادنیوز: اتحادیه اروپا اعلام کرد ما در قبال خسارت مادی و تلفات جانی بی سابقه‌ای که در حق شهروندان غیرنظامی غزه می‌شود و همچنین اوضاع فاجعه بار انسانی در این منطقه احساس بیم می‌کنیم.
درخواست فوری اتحادیه اروپا درباره جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صدا و سیما، اتحادیه اروپا اعلام کرد: ما در قبال خسارت مادی و تلفات جانی بی سابقه‌ای که در حق شهروندان غیرنظامی غزه می‌شود و همچنین اوضاع فاجعه بار انسانی در این منطقه احساس بیم می‌کنیم. ما خواستار آتش بس فوری و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه هستیم.

خطر وقوع قحطی در غزه در آینده بسیار نزدیک وجود دارد و ورود کمک‌های کامل و فوری به آن منطقه ضروری است. باید تدابیری برای جلوگیری از آوارگی بیشتر ساکنان غزه و تضمین برای حمایت از غیرنظامیان در این باریکه اتخاذ شود.

ما بر اهمیت اجرای مصوبه دادگاه کیفری بین المللی از جانب مقامات اسرائیلی تاکید داریم و این مصوبه قانونا الزام آور است. ما همچنین خشونت‌های شدید شهرک نشینان افراطی را به شدت محکوم می‌کنیم و خواستار محاکمه و مجازات جنایتکاران هستیم. ما تصمیمات و مصوبات اسرائیل را مبنی بر گسترش شهرک سازی‌ها در کرانه باختری رود اردن به شدت محکوم می‌کنیم و خواستار منصرف شدن مقامات اسرائیلی از این تصمیمات تحریک آمیز هستیم.

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا :بخشی از دارایی های مسدود شده روسیه را به اوکراین انتقال دهید

اقتصاد نیوز :کمیسیون اروپا پیشنهاد داده است که سود ۲.۵ تا ۳ میلیارد یورویی در سال حاصل از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه مسدود شده در اروپا به اوکراین منتقل شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید