آلمان برای روسیه خط و نشان کشید/ درخواست استفاده از اموال مسکو برای اوکراین

کدخبر: ۶۳۶۰۵۸
اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان مجددا خواستار استفاده از اموال بلوکه شده روسیه برای خرید تسلیحات و استفاده از آن در اوکراین شد.
آلمان برای روسیه خط و نشان کشید/ درخواست استفاده از اموال مسکو برای اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در نشست سران اتحادیه اروپا در شهر بروکسل گفت: «این‌ها (درآمد حاصل از اموال بلوکه شده روسیه) قبل از هر چیز باید برای خرید تسلیحات و مهمات مورد نیاز اوکراین  استفاده شود». 

به گزارش گاردین، کمیسیون اروپا پیشنهاد داده است که ۹۰ درصد سود اموال بلوکه شده روسیه صرف تسلیحات و ۱۰ درصد آن صرف بازسازی اوکراین شود. این پیشنهاد قرار است در جلسه امروز در بروکسل مورد بررسی قرار گیرد، اما بر اساس گزارش رسانه‌ها، بعید است که سران اتحادیه اروپا امروز بتوانند به تصمیم نهایی برساند. 

در طول بررسی این پیشنهاد، توجه زیادی به واکنش ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان معطوف خواهد شد. او تا به حال بار‌ها مخالفت خود را با ارسال سلاح به اوکراین ابراز کرده است. 

خبر مرتبط
حمایت تمام قد آلمان از کی‌یف/صلح دیکته شده برای اوکراین قابل‌قبول نیست

اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان اظهار داشت: «ما صلح دیکته شده را برای اوکراین نمی‌پذیریم. قانون قوی‌تر از خشونت است.»

کرملین نسبت به چنین اقدامی هشدار داده و می‌گوید که اگر اتحادیه اروپا از سود اموال بلوکه شده روسیه برای اوکراین سلاح تهیه کند، مسکو نیز اقدامات تلافی جویانه‌ای را در راستای منافع خود انجام خواهد داد و از هر مکانیزم قانونی که در اختیار دارد استفاده خواهد کرد.

در ماه‌های اخیر، چگونگی تامین نظامی اوکراین به موضوع جدی‌تری برای مقامات اروپایی تبدیل شده است. حمایت از اوکراین در کنگره آمریکا رو به کاهش است و یک مقام اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده، روز سه‌شنبه وضعیت تامین تسلیحات برای کی‌یف را «وخیم» توصیف کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی