افشاگری بورل از جنگ اوکراین/ مردن برای دونباس در کار نیست

کدخبر: ۶۳۶۰۶۰
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مقام‌های اروپایی توصیه کرد مردم قاره سبز را از جنگ نترسانند.
افشاگری بورل از جنگ اوکراین/ مردن برای دونباس در کار نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، همزمان با به گوش رسیدن زمزمه‌های دخالت ناتو در جنگ اوکراین و در پی آن گسترش دایره جنگ، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه از مقام‌های اروپایی خواست مردم را از جنگ نترسانند.

بورل با اشاره به جنگ در اوکراین و بیان اینکه اروپایی‌ها «برای دونباس نمی‌میرند»، خطاب به مقام‌های این قاره گفت: «بی‌جهت مردم را نترسانید. جنگ، قریب‌الوقوع نیست، آن‌چه قریب‌الوقوع است، نیاز اوکراینی‌ها به حمایت از آن‌هاست».

در روزهای اخیر و پس از مطرح‌شدن ایده «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور اوکراین برای اعزام نیروی رزمی به اوکراین، سایه جنگ در اروپا بیش از پیش پررنگ شده است.

خبر مرتبط
حمایت قاطع بورل از ایران/ تحریم ها را افزایش ندهید!

اقتصاد نیوز: روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» با طرح این ادعا که فرانسه و آلمان در پی تحریم ایران به بهانه ارائه موشک و سایر جنگ افزارها به متحدان منطقه ‌ای خود هستند، نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مخالفت با این اقدام، تحریم‌های جدید را تضعیف کننده دیپلماسی با تهران دانست.

«سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز سه‌شنبه فاش کرد فرانسه در تدارک اعزام ۲۰۰۰ نیروی نظامی به اوکراین است؛ نیروهایی که البته «هدف مشروع» برای نیروهای مسلح روسیه هستند. این افشاگری البته با تکذیب فرانسه همراه شد.

بورل که پیش از حضور در نشست شورای اروپا با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «موضوع، مردن برای دونباس نیست بلکه حمایت از اوکراینی‌هایی است که در دونباس کشته نشوند».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید