رایزنی مهم وزرای کشور‌های عربی و وزیر خارجه آمریکا درباره آتش بس در غزه

کدخبر: ۶۳۶۰۷۵
اقتصادنیوز: وزرای خارجه ۵ کشور عربی با یک مقام فلسطینی و همچنین وزیر خارجه آمریکا در خصوص آتش‌بس غزه گفت‌وگو کردند.
رایزنی مهم وزرای کشور‌های عربی و وزیر خارجه آمریکا درباره آتش بس در غزه

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی وزارت خارجه مصر می‌گوید که وزرای کشور‌های عربی پیرامون موضوع آتش‌بس غزه و تسهیل ورود کمک‌ها به این منطقه با دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت‌وگو کردند.

به گزارش رویترز، این وزرا با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز نشست برگزار کرده‌اند. گفته می‌شود وزرای خارجه مصر، عربستان، قطر، اردن و امارات در این نشست حضور داشته‌اند. 

بلینکن که به مصر سفر کرده، پیش از این با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر دیدار کرده تا درباره مذاکرات آتش‌بس گفت‌وگو کند. وزیر خارجه آمریکا همچنین با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان نیز دیدار کرد.

خبر مرتبط
همراه بلینکن بند را آب داد/ اطلاعات مذاکرات مهم جده لو رفت

اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمریکا که با بلینکن به جده سفر کرده بود، می‌گوید مذاکرات در عربستان سعودی بر بخش دوجانبه یک طرح بزرگ‌تر متمرکز بود.

آمریکا به تازگی پیش‌نویسی از یک قطعنامه را تهیه کرده که در آن خواستار آتش‌بس فوری و پایدار در نوار غزه شده است. آمریکا که حامی کلیدی رژیم صهیونیستی است، پیش از این بار‌ها قطعنامه‌های آتش‌بس در شورای امنیت را وتو کرده بود. 

گفته می‌شود این قطعنامه خواستار عدم حمله زمینی به شهر رفح در جنوب نوار غزه شده است. با این حال، برخی تحلیلگران گفته‌اند که موارد ذکر شده در قطعنامه دقیق نیست و زبان آن مبهم است.

خبر مرتبط
رایزنی مهم آنتونی بلینکن و السیسی در قاهره/ جزئیات تازه از آخرین وضعیت آتش بس در غزه

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری مصر با وزیر خارجه آمریکا که از جده عازم قاهره شده است، دیدار و با او در باره اوضاع غزه رایزنی کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی