افزایش چشمگیر کودکان فقیر در این کشور پیشرفته

کدخبر: ۶۳۶۱۲۹
اقتصاد نیوز :وزارت کار و بازنشستگی انگلیس پنجشنبه در گزارشی رسمی اعلام کرد، شمار کودکانی که در کشور فقیر شده‌اند، افزایش یافته است
افزایش چشمگیر کودکان فقیر در این کشور پیشرفته

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، این وزارتخانه گفت بر اساس آماری که تا مارس ۲۰۲۳ بدست آورده است ۴.۳۳ میلیون کودک انگلیس در خانواده‌های کم‌درآمد زندگی می‌کنند.

بالاترین رقمی که پیشتر ثبت شده بود به ۱۲ ماهه منتهی به مارس ۲۰۲۰ مربوط می‌شود که شمار این کودکان ۴.۲۸ میلیون نفر بود. این رقم در مارس ۲۰۲۲ حدود ۴.۲۲ میلیون بود.

این در حالی است که در گزارش وزارت کار و بازنشستگی انگلیس آمده که شمار افرادی که با حقوق کم نسبی زندگی می‌کنند از ۱۴.۴۰ میلیون نفر به ۱۴.۳۵ میلیون تن کاهش یافته است.

هر گاه یک خانوار بعد از کسر هزینه‌های مسکن، با کمتر از ۶۰ درصد درآمد متوسط زندگی کند، دچار فقر نسبی شده است.

در بخش دیگری از گزارش وزارت کار و بازنشستگی انگلیس آمده است که حدود ۶۰۰ هزار نفر دیگر که نیمی از آنها کودکان هستند، دچار فقر مطلق شده‌اند و شمار این افراد به حدود ۱۲ میلیون رسیده است.

فقر مطلق به شرایطی گفته می‌شود که هر خانوار بعد از کسر هزینه‌های مسکن، با کمتر از ۵۰ درصد درآمد متوسط زندگی کند.

«پیتر ماتیچ» تحلیلگر ارشد بنیاد خیریه «جوزف روانتری» گفت: آمار سالیانه فقر تایید می‌کند که دولت در محافظت از افراد آسیب‌پذیر در مقابل بحران هزینه‌های زندگی شکست خورده است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این آمار نشان می‌دهد که افزایش سریع بهای انرژی پس از حمله روسیه به اوکراین انگلیسی‌های بیشتری را به فقر کشانده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید