واکنش حماس به وتوی پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت

کدخبر: ۶۳۶۲۱۸
جنبش حماس جمعه شب در بیانیه‌ای از وتوی پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت استقبال کرد.
واکنش حماس به وتوی پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جنبش حماس اعلام کرد، پیش نویس قطعنامه آمریکایی که در شورای امنیت وتو شد، حاوی عبارات گمراه کننده و در همدستی با اهداف دشمن بود.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، حماس در این بیانیه با قدردانی از موضع روسیه، چین و الجزایر در مخالفت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه مردم فلسطین، افزود: پیش نویس قطعنامه آمریکا به جنگ نسل کشی دشمن علیه مردم ما مشروعیت می‌بخشید.

خبر مرتبط
قطعنامه جدید درباره آتش بس غزه به رای گذاشته می‌شود/ شورای امنیت کوتاه نیامد

اقتصادنیوز: در پی وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، این شورا قطعنامه دیگری را درباره آتش بس در غزه به رای می گذارد.

حماس در ادامه اعلام کرد که بمباران غیرنظامیان بی دفاع با هواپیماهای بدون سرنشین و زیر گرفتن مجروحان توسط تانک‌ها، جنایت جنگی است و این جنایات تائید می‌کند که ارتش رژیم اشغالگر یک باندی از قاتلان تشنه خون و انتقام است.

حماس در ادامه این بیانیه می‌افزاید: این جنایات توسط جامعه بین المللی و نهادهای آن انجام می‌شود که شاهد فروپاشی کامل نظام حقوقی و اخلاقی بین المللی هستند.

روسیه و چین امروز (جمعه)، پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در غزه را وتو کردند.

پیش‌نویس آمریکا خواستار آتش بس فوری و پایدار در غزه و آزادی همه گروگان‌های باقی مانده بود.

این چهارمین بار از زمان آغاز جنگ غزه در ماه اکتبر است که اعضای شورای امنیت بر سر قطعنامه‌ای برای آتش‌بس در غزه به توافق نرسیدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید