کیم جونگ اون به پوتین پیام داد/ رهبر کره شمالی چه گفت؟

کدخبر: ۶۳۶۴۱۹
اقتصادنیوز: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پی حمله تروریستی در مسکو پیام «تسلیت و همدلی» به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه فرستاد و گفت هیچ چیزی نمی‌تواند تروریسم فجیع را توجیه کند.
کیم جونگ اون به پوتین پیام داد/ رهبر کره شمالی چه گفت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشت که کیم «همدلی و تسلیت صمیمانه» خود را به پوتین و مردم روسیه اعلام کرد و افزود که پیونگ یانگ با «همه اشکال تروریسم مخالف است و هیچ چیزی نمی‌تواند تروریسم فجیع را که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند، توجیه کند.»

شامگاه جمعه سوم فروردین افراد مسلح به سالن کنسرت شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو حمله کردند که تاکنون ۱۳۳ نفر بر اثر این حمله کشته شده‌اند.

بنا بر اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، تاکنون ۱۱ نفر در ارتباط با این حمله بازداشت شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، خودروی حامل تروریست‌ها در ۱۰۰ کیلومتری مرز اوکراین و در حالی که با طرف مرتبط در آن کشور در ارتباط بود، متوقف شد.

خبر مرتبط
پیشرفت گسترده موشک‌های مافوق صوت در کره شمالی

اقتصاد نیوز:کیم جونگ اون بر آزمایش موفقیت آمیز یک موتور سوخت جامد برای «موشک جدید مافوق صوت میان برد» نظارت داشته است.

وزارت کشور روسیه اعلام کرد که همه آنها اتباع خارجی هستند و داعش مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

خبر مرتبط
استقبال موشکی کره شمالی از وزیر خارجه آمریکا

اقتصادنیوز: امروز و همزمان با ورود وزیر امور خارجه آمریکا به سئول برای کنفرانس چندجانبه وزیران، کره شمالی چندین موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

پوتین شنبه گفت که چهار مهاجم در مسیر فرار به سمت اوکراین بازداشت شدند و «کی‌یف، پنجره‌ای برای تروریست‌ها گشوده بود.» اما اوکراین اتهام نقش داشتن در این حمله را رد کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۵ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید