ادعای سنتکام درباره هدف گرفتن نفتکش چینی توسط یمن

کدخبر: ۶۳۶۴۳۷
اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا (سنتکام) امروز – یکشنبه – ادعا کرد یک نفتکش با پرچم چین هدف شلیک پنج موشک از سوی یمن در دریای سرخ قرار گرفته است.
ادعای سنتکام درباره هدف گرفتن نفتکش چینی توسط یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ادعای ارتش آمریکا درباره حمله ارتش یمن به نفتکش چینی درحالی مطرح می‌شود که این ارتش بارها صراحتا اعلام کرده که حملات آن تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی را که عازم اراضی اشغالی هستند هدف قرار می‌دهد و این حملات تا توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه و برقراری آتش‌بس ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، سنتکام با انتشار بیانیه‌ای در شکبه اجتماعی ایکس نوشت: «ابتدا چهار موشک بالستیک ضدکشتی به نفتکش چینی "هووانگ پو" در دریای سرخ حمله کردند که این موشک‌ها به نفتکش برخورد نکردند. سپس پنجمین موشک به پیرامون آن شلیک شد اما بدون هیچ تلفاتی به مسیر خود ادامه داد».

خبر مرتبط
ادعای سنتکام درباره حمله جدید به یمن

اقتصادنیوز: سنتکام ادعا کرد نیروهای وابسته به آن حملات پدافندی را علیه سه تاسیسات زیر زمینی متعلق به ارتش یمن ترتیب دادند.

سنتکام و هم‌چنین مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا مدعی شدند که گویا این نفتکش با پرچم چین در پی شلیک موشک دچار «آتش‌سوزی» شده که در عرض ۳۰ دقیقه مهار و خاموش شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید