جنایت بی‌سابقه اسرائیل در بیمارستان شفا/ اذیت و آزار بیماران شدت گرفت

کدخبر: ۶۳۶۴۵۰
اقتصادنیوز: پس از آنکه ارتش اشغالگر گروهی از فلسطینی‌ها را از بیمارستان الشفا و اطراف آن آزاد و آنها را مجبور به فرار به مناطق جنوب نوار غزه کرد، یک کلیپ در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که گروهی از فلسطینی‌های برهنه را نشان می‌داد.
جنایت بی‌سابقه اسرائیل در بیمارستان شفا/ اذیت و آزار بیماران شدت گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این کلیپ که توسط یک فلسطینی از پنجره خانه‌اش گرفته شده، تعدادی از فلسطینی‌ها به سختی در خیابانی شنی به سمت مناطق جنوبی نوار غزه در حال حرکت هستند.

این کلیپ همچنین فلسطینیان برهنه را نشان می‌دهد که مردی را به سختی روی ویلچر می‌کشند.

دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه نیز در این باره اعلام کرد که چندین شهادت مشابه در مورد استفاده عمدی ارتش اشغالگر از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی برای تامین امنیت و حفاظت از نیروهای خود و قرار دادن فلسطینی‌ها در شرایطی که جان‌شان را تهدید می‌کند، مستند کرده است.

خبر مرتبط
تأکید این مسئول عراق بر بازسازی غزه

اقتصادنیوز: رئیس جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که سکوت در برابر جنایات اسرائیل به معنای تأیید رژیم صهیونیستی در ادامه دادن به این جنایات است.

دیده بان مذکور تاکید کرد که شواهد جمع آوری شده نشان می‌دهند که نیروهای اشغالگر از غیرنظامیان بیمار و آواره داخل مجتمع الشفا به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و از آنها بهره برداری می‌کنند، چه برای تقویت عملیات نظامی خود در داخل بیمارستان، چه برای ایجاد پوششی برای نیروها و خودروهای نظامی خود یا فرستادن آنها در سایه تهدید به منازل و ساختمان‌های مسکونی اطراف مجتمع پزشکی الشفا و درخواست از ساکنان برای تخلیه، قبل از هجوم به این منازل و دستگیری تعدادی از ساکنان و سپس تخریب بسیاری از آنها.

رامی عبده، فعال دانشگاهی و حقوق بشر فلسطینی گفت: اشغالگران اسرائیل قتل عام و جنایات وحشتناکی را در بیمارستان الشفا و اطراف آن انجام دادند.

خبر مرتبط
گره آتش‌بس غزه کور شد/ مذاکره‌کنندگان اسرائیلی بازی را به هم زدند

اقتصادنیوز: هیأت مذاکره کننده تل آویو در دوحه امشب (شنبه) دوحه را به مقصد تل آویو ترک خواهند کرد، زیرا شواهد حاکی از عدم پیشرفت مذاکرات آتش بس است.

عبده افزود: ارتش رژیم صهیونیستی به طور غیرقانونی از فلسطینی‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده و آنها را مجبور به درآوردن لباس و در نهایت آواره کرد.

وی ادامه داد: ارتش زنان، مردان و کودکان را به قتل رساند که نقض آشکار تمام قوانین و هنجارهای بین‌المللی است.

عبده گفت: نیروهای اسرائیلی همچنین خانه‌هایی را در مجاورت بیمارستان الشفا و بخش‌های داخل بیمارستان را نیز به آتش کشیدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید