حمایت چین از قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه

کدخبر: ۶۳۶۶۵۰
اقتصاد نیوز :وزارت خارجه چین اعلام کرد این کشور از قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه که قرار است امروز در شورای امنیت درباره آن رأی‌گیری شود، حمایت می‌کند.
حمایت چین از قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد پکن از جدیدترین پیش‌نویس قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد که خواستار آتش‌بس فوری در غزه در طول ماه رمضان می‌شود، حمایت می‌کند.

قرار است پیش‌نویس این قطعنامه روز دوشنبه در شورای امنیت به رأی گذاشته شود. پیش‌نویس قطعنامه قبلی که توسط آمریکا ارائه و در آن بند آتش‌بس فوری گنجانده نشده بود، توسط چین و روسیه وتو شد.

«لین جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «چین از پیش‌نویس قطعنامه که توسط الجزایر و دیگر کشورهای عربی ارائه شده است، حمایت می‌کند».

دیپلمات ارشد چین در ادامه گفت پکن امیدوار است شورای امنیت در اسرع وقت این قطعنامه را تصویب و «پیام قاطعی درباره کاهش تنش‌ها ارسال کند».

لین می‌گوید این قطعنامه موضع صریحی درباره آتش‌بس و گسترش کمک‌های بشردوستانه در غزه دارد و «جامعه بین‌المللی انتظار دارد شورای امنیت به وظایف خود عمل کند».

این قطعنامه که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده است، خواستار «آتش‌بس فوری و آزادی بی‌قیدوشرط گروگان‌ها» می‌شود و همچنین «برداشته‌شدن تمام موانع در فراهم‌آوردن کمک‌های انسانی» به غزه.

آمریکا پیش از این، سه بار قطعنامه‌هایی را که خواستار آتش‌بس در غزه شده بود را وتو کرده است.

این در حالی است که حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول ۶ ماه گذشته باعث شهادت بیش از ۳۲ هزار نفر شده که اغلب آن‌ها کودکان و زنان هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید