خواسته مهم یمن از عربستان چیست؟

کدخبر: ۶۳۶۷۸۲
اقتصادنیوز: رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی خواستار امضای نقشه صلح این کشور توسط عربستان سعودی شد.
خواسته مهم یمن از عربستان چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این باره بر آمادگی صنعا برای امضای نقشه صلح این کشور تاکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری «سبا» المشاط با تاکید بر اشتیاق کامل صنعا برای پیشبرد مسیر صلح در یمن، گفت: «یمن خطری برای کسی نیست و هر کسی که با صنعا مشکل دارد، می‌تواند آن را از طریق گفت‌وگو حل و فصل کند».

المشاط از رهبران ائتلاف عربی خواست تا به سمت برقراری صلح پایدار و پایان دادن به تجاوز حرکت کنند و نقشه صلحی را که در مذاکرات تحت نظارت عمان به دست آمد امضا و اجرا کنند.

او ابراز امیدواری کرد که رهبری ائتلاف عربی بتواند دست «تاجران جنگ» به رهبری آمریکا و انگلیس را که عزم آشکاری برای مانع‌تراشی در مسیر تلاش‌های صلح در یمن و منطقه نشان می‌دهند، قطع کند.

خبر مرتبط
حمله مشترک آمریکا و انگلیس به صنعاء

اقتصادنیوز: منابع خبری از حمله مشترک آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن خبر دادند.

«هانس گروندبرگ» نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن اوایل دی‌ ماه از حصول توافقی میان دولت نجات ملی یمن و دولت وابسته به ریاض در عدن خبر داده بود و گفت که نقشه راهی برای رسیدن به صلح، در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
آمریکا دست به دامن ایران شد/ تهران همچنان از صنعا حمایت سیاسی می‌کند

اقتصادنیوز: یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات ایران و آمریکا ادعا کرد واشنگتن برای جلوگیری از حملات یمنی‌ها مذاکراتی را با ایران ترتیب داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید